Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha van már egy BA diplomám és...

Ha van már egy BA diplomám és még egy alapképzésre akarok jelentkezni ér pontot a már meglevő diplomám?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat! Sajnos ezt sehol nem találom.
2020. dec. 4. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
A felvi.hu-n a tájékoztatóban le van írva, hogy hogyan működik a pontszámítás és köztük ez a lehetőség is. Szaktól függ, de alapvetően a diploma minősítéséből is lehet pontot számolni (be van osztva, hogy hányasra hányas jár) és ehhez még jönnek a plusz pontok (pl. nyelvvizsga). Viszont, ha a középiskolai eredményeidből és érettségidből viszed a pontokat, akkor nem számít a diploma és nem kapsz rá pontot (tehát plusz pontot nem lehet rá kapni).
2020. dec. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, járt a hasznos jel, igen ezt a leírást keresem de sajnos nem találtam sehol:(
2020. dec. 4. 14:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Az egyetem saját maga dönti e lehet e az adott szakra már meglévő diplomával jelentkezni. Az adott kar fel is oldalán a pontszámítási felsőfokú oklevél alapján oszlopot kell nézni, ahol I van ott igen ahol N ott nem fogadnak el meglévő diplomát.


Pluszpont nem jár érte.

Az egyetem saját maga dönti el hogy mennyi pontot ad:

jellemzően 400 pont 5-os diploma

370 4-es

340 3-as

Van ahol oklevél átlagot néznek (nem minden egyetem számol oklevél átlagot). Ez azoknak rossz akik mondjuk 4.69 az átlag és nem 400 pontot kapnak rá hanem 400/5*4.69= 375 pontot.


A többletpont ilyenkor nem tudom hogy van, nehezen követhető, ha jól értelmezem csak nyelvvizsgáért adnak az emelt érettségiért nem.

2020. dec. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ neked is!:)
2020. dec. 5. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!