Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a fontosabb: egyetem...

Melyik a fontosabb: egyetem vagy város?

Figyelt kérdés

Jelenleg Pécsen tanulok (BTK nyelv), ezt követően pedig szeretnék majd mesterre menni. Vagy ezen az egyetemen tanulnék tovább, vagy pedig az ELTE-n (más budapesti egyetemben nem gondolkozom).

Pécs mellett szól az, hogy szeretem a képzést, a szakomat, a tanárokat és ebből a szempontból nagyon szívesen maradnék is. Itt biztosan kapok kollégiumot, és alapvetően olcsóbb megélhetéssel kell számolnom. A város is nagyon szép, hangulatos és nekem kifejezetten tetszik, hogy mégis vidéki, picit kisebb és ténylegesen van egy egyetemváros hangulata. Ugyanakkor nem nagyon találtam a helyemet, nem nagyon találtam nekem tetsző programokat, tanulási lehetőségeket, közösséget és szakomhoz kapcsolódó munkát sem. Kizárólag az egyetemmel foglalkoztam a 3 év alatt és ennél többre vágyom.

Az ELTE egyáltalán nem volt szimpatikus a nyílt nap alkalmával. Szinte 100%, hogy nem kapnék kollégiumot és Budapest drágább is. Viszont az mellette szól, hogy Budapesten van, ahol sokkal több a lehetőség (gondolok ezalatt szórakozásra, tanulásra és munkára is). Most pedig ez már egyre nagyobb jelentőséggel bír, hiszen el szeretném kezdeni lassan a saját önálló életem és sok területen szeretnék még fejlődni. Mindezt jobban el tudnám képzelni Budapesten.


2020. dec. 4. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért csak az ELTE opció? Miért nem jöhet szóba más pesti egyetem?
2020. dec. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Azért nem kell Pesttől hasraesni.

Én maradnék a helyedben, ha nem gondolkozol pesti munkahelyben.

2020. dec. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Pecs sokkal klasszabb varos. Az ELTE sem eri meg, es Pest sem, hogy valts. Én semmi penzert nem tennem.
2020. dec. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1-es Azért, mert még a lehetőségek közül az ELTE-n lévő képzés a számomra legvonzóbb, és az ELTE az az ELTE (van neve és egy nagy egyetem, sokféle képzés van, nyelvtanulási lehetőség, kapcsolatok).

2-es Budapesten szeretnék majd elhelyezkedni, vidéken konkrétan esélytelennek látom.

2020. dec. 4. 21:52
 5/10 A kérdező kommentje:
3-as Miért tartod Pécset klassznak? A hangulata és maga a város nekem is tetszik, egyetemistaként szerintem is tök jó ott élni. Ugyanakkor én az egyetemen és az egyetemi élet velejáróin kívül egyáltalán nem találtam Pécsen semmit, ami megfogott volna. Nem tudnám elképzelni, hogy a képzést követően ott éljek.
2020. dec. 4. 21:54
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Én az ELTÉről azt hallottam, hogy pont hogy nem elég gyakorlatias és csak elmélettel töltenek meg. Miért fontos a név? Nem a megfelelő kompetenciák fejlesztése a fontos? Mi garantálja, hogy az ELTE jobb, mint bármelyik másik egyetem?
2020. dec. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Amíg elvégzed a sulit, én a helyedben mindenképpen maradnék; utána majd beindul az élet szerintem. Pl ha szüleid támogatni tudnak, és támogatnak is, hogy fizetik a kolit; akkor szerintem most sokkal jobban megérheti neked Pécsen maradni,én úgy képzelem. Később majd beköltözhetsz Pestre; de most még szóval szerintem húzd meg picit a nadrágszíjat, nem lesz baj; még ezt az időt bírd ki, amíg be nem fejezed azt a képzést, amit már évek óta csinálsz Pécsett, és akkor érted; utána már majd mehetsz Pestre is lakni; de Pécsen fixen van kollégiumod, és jobb áron is, mintha lakást bérelnél, szerintem ezt az áldozatot még megéri meghozni, hogy pl nem nagyon találsz most olyan programokat. Egy-két-három (nemtomhány) évig még kibírod; és akkor utána már majd lehet mindenféle helyekre járni. Én tuti így csinálnám. Meg pl bandázni a kollégiumi szobatársaiddal, meg egyéb egyetemistákkal, akik arra laknak, ott is lehet; és akkor ők pl akár átsegíthetnek ezen az időszakon, hogy pl vannak barátaid; és akkor velük elütitek az időt és majd humorkodtok, meg együtt elmentek kajálni, meg kiültök a parkba, meg satöbbi. Amúgy most azt is vedd figyelembe, hogy éppen covid van, tehát most éppen aktuálisan nem annyira pezsgő a társadalmi élet, vagy hogyan mondjam ezt most, tehát érted, most minden egy picit "be van lassítva", visszafogva, tehát most nem nagyon vannak seholsem pl olyan nagyszabású rendezvények. De amúgy szóval ha annyira színes választék neked pl Pécs környékén később lesz annyira, ami téged úgy megfogna, bevonzana; akkor szóval szerintem én még így is maradnék. Asszem horror albérletárak lehetnek, én ezt nem tudom, valamelyik politikus már felvetette, hogy maximalizálni kéne; de szóval én ezt nem tudom, valahogy elsikkadt picit ez az ötlet, mert máshova került a hangsúly, tehát most nincs ez az ötlet előtérben, de szóval remélem, azért lesz; de szóval én a helyedben még maradnék Pécsnél./Pécsen.
2020. dec. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt vedd figyelembe, ha nyelvvel akarsz elhelyezkedni (mondtad, hogy nyelvszakos vagy), illetve ha ilyen mesterre akarsz menni nem rossz ötlet Pestre menni. Egyetem mellett tudsz dolgozni/puhatolózni abba az irányba, amit végeznél majd munka gyanánt. Így talán könnyebb is lenne az elhelyezkedés, ha később Pesten tervezel elhelyezkedni. De persze a kisvárosi környezetnek is megvan az előnye.


Egyébként én pont ELTÉ-s vagyok. Szerintem egyáltalán nem túl sok az elmélet. Bár bölcsészkaron nem tudom, mi lenne a gyakorlatias (se laborgyak, se terepgyak, stb.) Sajnos nyelvszakkal a legkönnyebb itt elhelyezkedni. Milyen területen gondolkodtál?

2020. dec. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, pont azt akartam írni, hogy bölcsészettudományi területen szerintem felesleges gyakorlatiasságról beszélni. Ezek alapvetően elméleti, klasszikus képzések. Viszont mondjuk a saját egyetemem képzésével összehasonlítva az ELTE képzése valamennyire gyakorlatiasabbnak is tűnik, ha a választható specializációkat és minorokat nézem (pl. nálunk akkor még nem volt fordítás, nincsen szaknyelv és a minorjaink is "csak" az átlag bölcsész szakok, míg mondjuk az ELTE-n van szerkesztői ismeretek vagy kreatív írás is). Nyilván jelen esetben mesterről beszélünk, de szerintem itt ütközik ki az, hogy önmagában nem a diploma a lényeg. Ez kimondottan olyan terület, ahol valamit fel kell tudni virítani a papír mellett. Emiatt vonz az ELTE, mert egy nagyobb egyetem több lehetőséggel és Budapesten van, ami szintén több lehetőséget jelent. Pécsen az egyetem mellett szerintem szinte lehetetlen releváns tapasztalatot szerezni, mert max. az egyetemen belül tudsz megragadni egy-egy gyakornoki programot, de azért egy egész egyetemnyi hallgató verseng.... Máshol pedig nem sok mindent tudsz kezdeni magaddal nyelvszakosként. Ennyi idősen pedig már ez is fontos, hogy tapasztalatot szerezzek.
2020. dec. 6. 15:10
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom, hogy te már ezt eldöntötted. Miért kérdezel mégis?
2020. dec. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!