Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik informatikához kapcsoló...

Melyik informatikához kapcsolódó egyetemi képzésnek van értelme?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam mostanság egyetemen és mivel középsuliban információs technológiát és hálózatépítést tanultam és azokból is érettségiztem szeretném ezen az infós pályán tovább haladni, de sokat hallottam arról hogy mondjuk a mérnökinformatikusi szaknak semmi értelme meg ilyesmi tehát az akarom tudni hogy van-e olyan szak ami valóban ad szakképesítést és munkához használható tudást és persze melyik egyetemen.

2020. dec. 6. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Egyik sem ad szaktudást, mindegyik infós szakon igazából olyan tárgyak vannak, amikkel nem fogsz sokra menni a munka világában. Akik infós szakot végeznek, azoknak igazából az a lényeg, hogy a diploma, a papír meglegyen, a többi önerő, otthon tanulás, és tapasztalat a gyakorlati helyen. Konkrétan az egyetemet végzett programozó gugliról, redditről meg az indiai youtuberektől szedi a megoldásokat a problémájához. És ez nemcsak Magyarországra igaz.
2020. dec. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem akkor melyikek azok a szakok amiknek tényleg van értelme?
2020. dec. 6. 17:15
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem, miért pontozták le az 1. válaszadót, én egyetértek vele és sajnos saját bőrömön tapasztaltam. :( Kérdező, nem szeretne ő se és én sem lebeszélni az egyetemről, mert sok oldalról hasznos lehet. Többek között széles látókört ad, és igaza van az egyesnek abban, hogy nem kapsz kész tudást az egyetemen, és ahhoz neked elég rendesen képezned kell magad és hozzátanulni, utánajárni az ott látott, hallott információknak. Az egyetemet igazából úgy kell elképzelni, mint egy svédasztalos vacsorát - ott is van vagy 200 fogás - mindegyiket megkóstolhatod, hogy ízlik-e, biztos, hogy nem fog mindegyik ízleni, sőt rájössz, hogy olyat soha az életbe többet nem akarsz enni, na és persze nem is tudsz mindent megenni, mert egyszerűen nem fér beléd annyi. Na az egyetem is pont ilyen - sok mindenről tanulsz, mindenről egy keveset, de neked kell tudni, hogy mi az ami igazán érdekel téged. Nem az lesz a jó munkaerő, aki 5* diplomát szerez (illetve a legtöbb esetben nem). Találd meg, hogy mi az ami érdekel, próbálj ki sok mindent, ami tényleg a te pályád, te utad, azt csináld ezerrel, szabadidődben is, persze néha kapcsolj is ki, mert a folyamatos pörgés is kikészíthet és elég hamar kiéghetsz. A lényeg, hogy csinálj portfóliót, legyenek saját projektjeid, ötleteid, fejleszd magad, amennyire csak tudod. Ezért amúgy lehet sokan meg fognak kövezni, de ami meg nem érdekel, egyszerűen sz*rd le! Mármint ami kötelező, és nem érdekel, azt nyilván tanuld egy minimális szinten, de ami nem fog meg, azt nem feltételenül érdemes erőltetni. Ezt gondold át, rágd meg aztán majd rájössz, hogy mi a helyes döntés. Ja és végezetül, a minap láttam egy hasznos videót, ami hasonló témával foglalkozott - egészen pontosan "Kell-e nekem informatikusi diploma" - a videó angol nyelvű és nem minden ott szereplő dolgot lehet ráhúzni a magyar rendszerre, de itt is hasonló dolgokat kell megfontolni, érdemes megnézni. Kivéve ugye a fizetéseket, mert amerikában pl. ha jól tudom, nincs állami támogatott képzés, így a srác a költségeket is említi, ami itthon nem feltétlenül jelent gondot.


Itt a videó:


https://www.youtube.com/watch?v=WJXDELfTrvY


Ja és bármi egyéb kérdésed van, írj. 😀😊😃

2020. dec. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Köszi hármas, jól mondtad! Valóban nem az egyetemről és különösen nem az infós szakról akarlak lebeszélni, jelenleg én is azon vagyok, pusztán azt akartam mondani, hogy ne az egyetemtől várj csodát. Egy alapnak, elindulásnak jó, de ennyi. A többi rajtad múlik.
2020. dec. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm a válaszokat.

Akkor azt hiszem az a legjobb ha inkább elmegyek egy okj-s képzésre, nem szeretném elcseszni 1-2 évet úgy hogy közbe magamat is oktarnom kell.

2020. dec. 7. 05:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Mivel szeretnél foglalkozni? Mert hatalmas az informatika területe és van amit diploma nélkül nem fogsz tudni csinálni de van amit igen.

Viszont úgy összességében mondom, hogy a legtöbb infós területre kegyetlen sok gyakorlat kell, amit nem képzéseken fogsz megszerezni, hanem otthon saját magad. De még ha munkába állsz is rengeteget kell tanulnod, hogy elérj egy bizonyos szintet és utána is mindig lépést kell majd tartanod az újdonságokkal. Gyakorlatilag ha nem vagy képes önképzésre, akkor bármilyen jól fizető infós területre alkalmatlan vagy.

Sokaknak jól hangzik az informatika világa, de valójában nagyon sok gyakorlatot igényelnek a szakterületek, amit saját magadnak kell elsajátítani, a képzések csak egy bizonyos útra tesznek téged, ami annyiban segít, hogy elég lesz azt követned.

2020. dec. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké köszi, akkor azt hiszem hagyom is az egyetemet a fenébe ha ennyire nincs értelme és csak megfingat, akkor inkább valami külön képzés ami szaktudást is ad.
2020. dec. 7. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!