Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Járműmérnöki szakra mennyi...

Járműmérnöki szakra mennyi esélyem van?

Figyelt kérdés

Nos a helyzet az hogy fizikából jó vagyok, matekból viszont hármas mivel hogy eddig a humán tantárgyakra fókuszáltam és a matekot elhanyagoltam.

Kérdésem az hogy középiskolában milyen eredményeimnek kéne lennie ahhoz hogy ne haljak meg teljesen, csak amennyire egészséges.

(Ha korrepetálásra elmentem az anyagot teljes egészében megértettem és simán meg tudtam oldani önállóan a feladatokat.)



2020. dec. 6. 23:57
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Nem a matekon szokott elhasalni a legtöbb mérnökhallgató. Van sok fizetős vizsgafelkészítő, meg magántanárhoz is járhatsz. Nem hiszem hogy ennek kéne elriasztania az egyetemtől. Járműmérnökin inkább a rajzolós-tervezős tárgyak a húzósak.
2020. dec. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Erről tudsz valami bővebbet mondani? Pl melyik az a tantárgy? Miért olyan húzos? Mit kéne tennem hogy felkészüljek rá? Egyébként köszi a válaszod kicsit megnyugtattál, bár még van két évem a döntés meghozására.

Hova jársz? BME vagy SZE? Van különbség a két egyetem között?

2020. dec. 7. 09:27
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

BME-re jártam, de nem járműmérnökire. Van egy 5 tárgyból álló lánc: Műszaki ábrázolás 1-2, Jármű- és hajtáselemek 1-2-3. Ezek egymásra épülnek, és meg lehet velük csúszni. Előre igazából nem nagyon lehet felkészülni. A hallgatók többsége gimnáziumból jön, nem egy műszaki szakközépből, úgyhogy az alapoktól tanítják a műszaki rajzot. Amúgy ha matek fakuktációra jársz, az nagyrészt lefedi az 1. féléves egyetemi matekot.

Persze minden szakon van 1-2 szuicid gondolatokat ébresztő tárgy, amin sokan buknak, mert a tanár egy rohadék. De ezt csak úgy lehet kivédeni, ha nem megy egyetemre az ember...

2020. dec. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!