Melyik való nekem?

Figyelt kérdés
9.-edikes vagyok, és nagyon érdekel a biológia meg a kémia. 5.-ös is vagyok belőlük. Orvosira szeretnék menni. De matekból 3.-as, fizikából 4.-es vagyok. Utóbbiak is érdekelnek, de a matekban egyszerűen nem tudok logikusan gondolkodni. A fizika is a számolási feladatok miatt 4.-es. Töriből, magyarból, és a nyelvekből 5.-ös vagyok. Ezek is érdekelnek, de a legjobban a biosz+kémia. A kérdésem az lenne, hogy a logikai kézségem, matek tudásom mivel fejlesszem. Illetve, ha nem vennének fel az egyetemre, megéri a jogra is felvételizni?

2020. dec. 7. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A matek elég irreleváns.

Nem életszerű érettségizni is, 2 természettudományi emeltet tenni az orvosihoz meg 2 humán emeltet tenni a joghoz ugyanabban az évben.

2020. dec. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De, a 2 humán emeltet nem csinálnám meg, csak, ha nem vesznek fel, vagy kiestek.

Egyébként, mivel, magángimibe járok, így jogi alapismereteket is tanítanak, ami érdekes.

2020. dec. 7. 17:41
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy vagy magyarból 5-ös, ha ilyeneket írsz, hogy 9.-edikes meg 5.-ös meg 4.-es? :D

A pont a sorszámnév jele. Ha leírod, hogy 9., akkor azt úgy ejted ki, hogy kilencedik, szóval ha ilyet írsz le, hogy 9.-edikes, akkor az olyan, mintha azt írnád le / mondanád ki, hogy kilencedikedikes.

2020. dec. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A kémiához kelleni fog neked a matek, az emelt érettségi fele kémiás számítási feladat, ami logikát igényel.

A biosz tanulósabb, viszont ott is lesznek pl.:genetikás számítási feladatok. Az emelt biosz érettségi nem csak a tananyagot kéri vissza, meg is kell értened amit tanulsz, mert olyan feladatok lesznek, ahol szükség van logikus gondolkodásra, hogy lásd az összefüggéseket.


Gondold át és azt tanuld, ami tényleg érdekel, orvosi és jogi egyetem közt nagyon nagy a különbség, más érettségiket kérnek, teljesen másra készítenek fel. Ha tudod, hogy te inkább humános mint reálos vagy, akkor talán jobban megéri már azonnal jogra készülnöd, kevesebb erőfeszítéssel jobb eredményt és több sikert érhetsz el, ha azt hajtod meg amihez értesz! :)

2020. dec. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi
2020. dec. 7. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!