Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar szak/kommunikáció és...

Magyar szak/kommunikáció és média/ tanári/egyéb? Melyikkel lenne célszerű továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Végzős gimnazista vagyok, továbbtanulás előtt állok. Eddig is stresszeltem a jövőmön, de az utóbbi időben kezdtem el folyamatosan aggódni, hogy mit kezdjek az életemmel.

Jó tanuló vagyok magyarból, töriből és angolból, szeretek írni szépirodalmi műveket, de újságcikkeket is szoktam a helyi újságnak. Valamilyen bölcsész irányú kreatív munkát szeretnék végezni a jövőben. Nem tudom, pontosan, mit tanuljak tovább és hogy mit tudnék a felsoroltak közül szívvel-lélekkel csinálni.

A szüleim és a tanáraim nagyon erőltetik a tanárit (magyar-töri/magyar-angol), hogy legyen valami "polgári, normális" állásom, viszont nem tudom, hogy tudnék-e dolgozni alacsony fizetésért, ráadásul a gyerekeket sem szeretem túlságosan, DE legalább lenne egy fix állásom.

Az eddigi legerősebb opcióm a magyar szak, ahol szeretnék felvenni egy idegennyelvi minort, hogy legrosszabb esetben valami irodai munkát tudjak végezni vagy magánórát adni. Még azon gondolkodtam, hogy elvégzem az MA után fizetősön a rövid ciklusú tanárképzést (1 év), így ha nem is "rendes" tanári diplomával, de tanítani tudnék. Érdekel a magyar szak, viszont félek, hogy nem találok semmilyen állást...

A harmadik opció a kommunikáció és média, ahova nem biztos, hogy felvennének, mert nagyon magas a ponthatár, viszont ha ezt elvégzem, talán el tudnék menni valami céghez kommunikációs/PR-os embernek.

Az utolsó, legvégső tervem, hogy elmegyek valami olyat tanulni, amihez nincs lelkesedésem és érzékem, de viszonylag jól meg tudnék belőle élni, pl.: valami gazdasági szak (bár matekból elég rossz vagyok) vagy egy szakmát kitanulok (ezt akarom legkevésébé). Attól függ a munkaerőpiacon mi lesz keresettebb.

Tudom, hogy a döntés végül az enyém, viszont nagyon szeretném, ha mindenki (de főként a felsorolt szakokra járó vagy ott végzett emberek) leírnák tapasztalataikat, meglátásaikat, tanácsaikat. 18/L



2020. dec. 7. 19:17
A kérdező szavazást indított:
Tanári
Magyar szak (+rövid ciklusú tanárképzés)
Kommunikáció és média
Egyéb
17 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Én tanár vagyok.

Nem ajánlom, főleg, ha nem szereted a gyerekeket. Engem már csak ők tartanak a pályán.

Kilépésen gondolkodom. Nem is igazán a körülmények, hanem inkább a ránk zúduló társadalmi gyűlölet miatt. Egyre kevésbé tudom feldolgozni, hogy mindenki utál minket.

Szóval keress inkább valami mást! :)

2020. dec. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%

Szia válaszoló! Sajnálom, hogy így érzed. Én most tanító szakon vagyok és rám is hasonlók várnak majd. De hiszem hogy egyszer elérkezik a pedagógusok számára is a megbecsülés és vele együtt a méltó fizetés is.

Most tényleg nem könnyű...Sok erőt és kívánom hogy jó döntést hozz.

2020. dec. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
56%

Szia! Hát én segíteni sajnos nem tudok, csak gondoltam leírom, hogy nem vagy egyedül, velem is ugyanez a helyzet.

Én is most vagyok végzős a gimiben, engem is a bölcsészet, a magyar szak vonz leginkább, az az a tárgy, amiből jó vagyok, és amit mindennél jobban szeretek, de az elhelyezkedési lehetőségek végtelenül elbizonytalanítanak, az esetlegesen lehetségesként felmerülő tanári pálya meg szerintem sem túl vonzó ennyi pénzért... Mert elvileg pár év múlva családfenntartók leszünk vagy mi... Meg ahhoz mindenképp kell egy nagy fokú elhivatottság, hogy ne őrülj bele, kell, hogy szeresd a gyerekeket. (Lehet, hogy ez csak az én véleményem, és más nem így gondolja, de én magamból kiindulva ezt tudom neked mondani. Én sem vagyok ilyen nagyon gyerekközpontú, ezért valószínűleg belőlem sem lenne jó tanár. Engem is terhelnének a gyerekek, meg én is őket. Mert azt a diákok azonnal megérzik, ha nem szereted a munkádat, nem szeretsz velük foglalkozni...)

Viszont nagyon sokat olvastam erről, és a legjellemzőbb vélemény sajnos az, amit te is írtál, hogy ha nem szeretnél tanár lenni, akkor felesleges magyar szakra menni, mert nem fogsz tudni vele elhelyezkedni. (Ami még mindig egy fokkal rosszabb, mintha tanárként legalább keresnél valamit...) Ettől én is nagyon félek, pedig a szívem engem teljesen a magyar felé húzna... (Hozzáteszem, hogy saját tapsztalatom ezzel kapcsolatban nincs, nincsenek ilyen irányban elhelyezkedni próbáló ismerőseim, csak az internetről tájékozódtam a szak elvégzése utáni lehetőségekről, és valahogy mindig az a bizonyos négybetűs szó került elém, hogy MEKI :()

Nálam a gazdasági szakok offosak, én sem vagyok jó matekból. És ha azt mondod, hogy neked sem megy már most sem a matek, valószínűleg az egyetemen is meghúznának sajnos...


Nekem is megfordult már többször a fejemben, hogy valamilyen szakmát kellene ennyire humán beállítottságúként tanulnom, hogy legyen valamilyen pénzkereseti forrásom, de akkor már feleslegesen "pocsékoltam el" ezt a négy évet a gimiben... Nem azért tanultam eddig rendszeresen, hogy aztán pincérnő legyek... :(


Ahh... bocsi, tudom, hogy nem én leszek a legnagyobb segítséged, de legalább érzed, hogy nem vagy egyedül. :) Kitartás!

2021. jan. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!