Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Önképzés. Kiváltható szerintet...

Önképzés. Kiváltható szerintetek egy mérnök msc autodidakta tanulással?

Figyelt kérdés

Villamosmérnök bsc-n vagyok, megfordult a fejemben, hogy nem szeretnék msc-re menni, ha végzek, helyette célirányosan az engem érdeklő területhez összeállítani magamnak tananyagokat és szabadidőmben, szorgalomból az msc szintű fizika és matek anyagot megtanulnám, mert érdekel és ezek birtokában érezném teljesnek a tudásomat.


Anyagi okok miatt is szinte biztos, hogy msc-re nem fogok tudni menni, muszáj bsc után munkába állnom. Az nem zavar, hogy a munkaerőpiacon nem fog annyit érni az így szerzett tudás, mintha meglenne a papír róla, úgyis csak az elején fog számítani.


Nagyon azt érzem, hogy műszaki területen nagy a redundancia a tananyagban, illetve sokan használják arra az msc-t, hogy más szakterületre vándoroljanak, amivel nincs is gond szerintem, mert ez egy újabb váltási lehetőség. Ehelyett szeretnék célirányosan engem érdeklő dolgokat és a hozzá szükséges fizikát és matekot tanulni.


Járt már közületek -akár más szakmákból- valaki hasonlóan? Ha igen, sikerült az általatok elképzelt szinten továbbképeznetek magatokat?



2020. dec. 8. 17:04
 1/9 anonim válasza:
70%
Én mérnökinfó BSc-t végeztem, aztán az MSc kisebb-nagyobb megszakításokkal ment le (2 különböző intézményben). Tapasztalatból tudom mondani neked, hogy az MSc adta tudást BÁRMILYEN értelmes dologgal pótolhatod (online kurzusok, munka) és előrébb leszel. A papír már nem ennyire egyszerű, sajnos van még néhány hely, ahol elvárják az MSc végzettséget. Véleményem szerint az MSc képzésnek önmagában már nem sok értelme van (a papírt leszámítva), nekem nagyon kevés új dolgot mutattak ott, és egy BSc képzés után kellene, hogy legyen annyi alapod, amivel hatékonyan tudod tanulni az online kurzusokat. Egyébként azt vettem észre, hogy sok online kurzus sokkal jobban lett felépítve, nagyobb motiváltsággal van előadva, mint azok az előadások, amit az MSc kurzusokon tartanak a 15 éve nem frissített anyagból 6 embernek (persze vannak kivételek, de nem 1 ilyen lusta fasz előadóval találkozhatsz).
2020. dec. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Más a jogosultság, pl. önálló tervezői jogosultsághoz MSC kell + x év szakma gyakorlási idő.Ugyanígy egy rakás szakértői munkához előírás.
2020. dec. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%

Milyen jó is lenne, ha egy villamosmérnök pl áramhálózatokat tervezni könyvből meg online tanulna meg, azt is csak úgy saját magától!

Műteni nem akarsz megtanulni autodidakta módon?

2020. dec. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egyetemen is könyvből és (a járvány miatt) online tanulok jelenleg is, mint villamosmérnök hallgató. Azt én sem vitatom, hogy egy oszcilloszkóp használatát sem szimulátorokon érdemes megtanulni, de valami okból ez a szak létezik levelezőn is.


Nemcsak áramkör tervezésével foglalkozhat egy villamosmérnök, kettes válaszolóval egyetértek, ez nyilván egy fontos szempont lehet a döntéskor.


Egyesnek pedig köszönöm a biztató szavakat.


Hogy tisztázzuk: nem megideologizálni akarom a saját élethelyzetemet, ha tehetném, bevállalnám az msc-t is, a jelen helyzetemből igyekszem a létező legtöbbet kihozni.


Nem hiszem, hogy a jó válasz az volna, hogy magas szinten bármit megtanulni csak egyetemen lehetséges ezért kár is vele önállóan próbálkozni. Ha így gondolkodna mindenki, semmi új nem jöhetne létre. Persze van Newtonnak az ,,Én távolabbra láthattam, de csak azért, mert óriások vállán álltam" mondása is, az én hipotézisem mindössze annyi, hogy az említett vállig több út is vezethet.


Nehezen tudok olyan tananyagot elképzelni, amit netről ne érhetnék el.

2020. dec. 8. 19:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem a tanyag a fő kérdés. hanem a vizsga...
2020. dec. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amíg nem energetikával, erőművekkel, ipari tervezéssel szeretnél foglalkozni, addig igazából lényegtelen a papír megléte.

Van amihez elengedhetetlen a kamarai tagság, és persze van olyan is amihez nem szükséges.

2020. dec. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
71%

#3 A kérdést azért elolvastad? BSc képzés után illene, hogy legyen annyi ismerete az embernek, hogy tudja folytatni a tanulmányait elméleti síkon, jelentősebb gyakorlatot pedig amúgy sem az egyetemen szerez, hanem munkával.

Az egyetemi anyag misztifikálása max. annál jöhet be, aki még nem járt egyetemre (elárulom amúgy, hogy ott is könyvből és online szoktak tanulni). Semmivel nem különb egy jó udemy/coursera/skillshare tananyag, mint egy kidolgozott egyetemi előadásanyag. Online te választod ki azt is, hogy kinél szeretnél tanulni, értékelés alapján pedig leszűrhető a minőség. Egyetemen nem mindig választhatod ki az előadót (MSc-n már a gyakorlatvezetőt sem feltétlen), hanem simán kaphatsz egy gyökeret is, aki bemegy és unottan elmondja az anyagát, meg azt, hogy amúgy 15 éve nem frissített rajta 1 betűt sem (megtörtént eset, ezt így közölte velük az egyik "előadó").

2020. dec. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd én biológus vagyok, nekem megvolt az MSc de még úgy is elvárták tőlem, hogy értsek egy csomó minden máshoz (informatika, bioinformatika, adattudomány) és csak online kurzusokon tudtam megszerezni ezt a tudást de elfogadták.


Viszont követelték sok helyen az MSc meglétét is. Én a te szakterületedhez ugyan nem értek de én ha lehet megcsinálnám azt is illetve az online cuccokba is belefognék valamikor. Kemény hely a munkaerőpiac, nem lesz egyszerű.

2020. dec. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mese.
2022. nov. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!