Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen mikroszkóppal lehet...

Milyen mikroszkóppal lehet otthon, haladó szinten kutatni?

Figyelt kérdés

Tudom, területfüggő.


De "univerzális" fénymikroszkópot keresnék, amivel sokrétűen kutathatnék.


A maximális határ 130,000 Ft.



2018. máj. 13. 06:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha "haladó" és "kutatás", akkor nem itt kellene feltenned ezt a kérdést. Keress egy komolyabb szaküzletet (vagy többet), és kérj segítséget. Mutatni fognak párat, és az alapján már fogsz tudni dönteni. (Ha nem, akkor vagy ne is költs ennyit rá, vagy mindegy, melyiket veszed meg.)
2018. máj. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Az előzőben is leírtam.


Kutatni NEM tudsz otthon.


Már a leggagyibb gimnáziumi labor is jóval felszereltebb és vannak megfelelő vegyszerek, drogok, minták a munkához. Ám még ott is maximum játszani tudsz, megismételni pár a tudomány hajnalán zajlott kísérletet, vizsgálatot... tanulási céllal.

El kell keserítselek, semmiféle újdonságot nem fogsz tudni kutatni, főleg nem otthon, egyedül.


Az egyetemi laborok, intézetek alkalmasak erre, és ott már vannak komolyabb projectek és háttértudás. Eleve a kutatás, biotechnológia már fényévekre van attól amit te otthon meg tudsz csinálni egy olcsó fénymikroszkóppal.


Ma már rekombináns géntechnológiát és fluoreszcens immunofestékeket, virális vektorokat..., konfokális, multifoton és elektron mikroszkópiát használnak. Itt egy 16-20x objektív kerül 2-3 millió forintba csak. Nem beszélve a vegyszerekről, engedélyekről stb... hagyományos sztereo fénymikroszkópot már csak limitáltan használunk.


Összegezve, egy fénymikroszkóppal maximum játszani tudsz otthon, megismételni pár egyszerű kísérletet és festést. Eleve nem javaslom, hogy otthon pl baktériumokkal és gombákkal szórakozz.


Tanulási céllal jó, rovarokat, növényeket és metszeteket vizsgálhatsz vele. Aztán ha idősebb leszel akkor elmész asszisztensnek laborba, vagy kutatónak igazi "haladó" kutatási projectbe.

2018. máj. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mondom ezt úgy, hogy diák korom hajnalán, sufniban én is idegsejteket akartam vizsgálni egy fénymikroszkóppal. Aztán miután a laborban megláttam hogyan megy ez, és mi kellene hozzá... (eleve ki kéne vinni a patkány őssejteket a laborból), nagyon gyorsan lemondtam róla.


A kutatócsoportokban szívesen várják a diákokat, legalább bemutató szinten és akkor láthatod hogyan működik ez valójában.

2018. máj. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ mit kutatsz. Az ökológus kutatók döntő többsége otthon is rendez be magának laboratóriumot. Nagyon sok más biológus is otthon dolgozik, mert az egyetemi körülmények sokszor nem alkalmasak (pl. nem biztosítható a háborítatlanság, kevés a hely, mások is bejárhatnak a szobába stb.).


Orvosi bizományikban időnként el lehet csípni egy-két régebbi Zeiss fénymikroszkópot, amelyek meglehetősen jó minőségűek is lehetnek (sokszor jobbak a ma újonnan kaphatóknál) ezek a mikroszkópok már immerziós objektívet, különböző szűrőket, sokféle okulárt, segédeszközöket is tartalmaznak. Sokféle kutatási célra alkalmasak.

2018. jún. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!