Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot ajánlanátok?...

Melyik szakot ajánlanátok? Véleményeket is szeretnék kérni.

Figyelt kérdés

Jogi asszisztens

Informatikus könyvtáros

Könyvtártudomány

Ókori nyelvek és kultúrák

Régészet szak

Pszichológia

Szociális munka

Történelem

Andragógia


Elég vegyes tudom, de ezek a szakok nagyon érdekelnek.


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!

:)



2020. dec. 9. 23:27
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Pszichológiát nem.

Hatalmas elköteleződés szükséges hozzá, 3 év alapszak, 2 év mester és még 2-4 év egyéb önköltséges képzés után lehet vele élvezetes dolgokat csinálni, ha a klinikum érdekel... Ha más, arra meg vannak jobb szakok így utólag belegondolva.


Szóval szerintem ez a szak pont nem annak való, aki egy ilyen sokszínű listából rá akar bökni valamire. Ez annál nagyobb elszántságot igényel. És piacképesség szempontjából is kétségbeejtő. Mondjuk az az általad felsorolt összesre igaz.

2020. dec. 10. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. dec. 10. 11:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
AZ elsővel egyet kell értenem abban, hogy a pszichológia nagy elköteleződést igényel, úgyhogy én sem ajánlanám, ha ilyen tanácstalan vagy. Bizonyos szempontból a szociális munkával is ez a probléma, mert eléggé kell azt is akarni ahhoz, hogy ne égjél ki öt-tíz év alatt. Andragógiáról én személy szerint rosszakat hallottam, főleg elhelyezkedés szempontjából, de ez tényleg mindegyiknél fennálló probléma.
2020. dec. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
Andragógiával utazgat világban mindenhova egy ismerősöm. Azt ne kérdezd hogy csinálta. Lehet kapott egy 20 éves lovat. Nem hiszem...
2020. dec. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
30%

Van régész végzettségű ismerősöm, aki dolgozott is régészként, így tudta mit hagy ott, amikor átment a MÁV-hoz alállomási műszerésznek. Azt mondta, h a

régészek nincsenek agyonfizetve itthon.

Én nem tartom versenyképesnek, ezáltal nem ajánlom ezeket:

Informatikus könyvtáros

Könyvtártudomány

Ókori nyelvek és kultúrák

Régészet szak

Szociális munka

Andragógia


Ellenben ezeket igen:

Jogi asszisztens - a jog mindig fog kelleni és ha nem csak kávéfőzést tanítanak az asszisztens képzőn, akkor ez egy jó alap lehet a későbbi fejlődésre.


Pszichológia - Komoly elhatározás kell hozzá és nem egyszerű, de nem lehetetlen elvégezni.


Történelem - tág fogalom. Mondjuk tanár? Ez esetben kelleni fog mellé még egy szak.

2021. jan. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!