Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik az a gazdasági szak,...

Smithedó kérdése:

Melyik az a gazdasági szak, ahol nem kell erős matek? (Felsőfokú nyelvvizsgám van angolból, nyelvek, töri, politika, a gazdaság elméleti része érdekel. Matekom kb. 3-as:-(() Jogin is gondolkozom...

Figyelt kérdés

2020. dec. 11. 20:08
 1/5 anonim válasza:
55%
Lekvár főző tanfolyam
2020. dec. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
98%
Sok gazdasági szak van ahová nem feltétlenül kérnek matekot, hiszem a felvételi kovetelményszerint 2 tárgyat kell továbbvinni. És van ahol lehet választani, így kikerülhető a matematika is, ha nincs kötelezően benne az elvárásokba.
2020. dec. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A turizmus és vendéglátás szakra szokták mondani, hogy az a legkevésbé matekos. Viszont gazdasági szakok lévén valamennyi matek mindig van.

Viszont elmondanám, hogy emelt matek tagozatos gimnáziumba jártam. Egy volt osztálytársam kereskedelem és marketing szakon diplomázott (hármas volt matekból és kettes lett a középszintű érettségije), egy másik osztálytársam pénzügy-számvitel szakon végzett (négyes volt, négyes lett a középszintű matekja), egy barátnőm pedig idén végez pénzügy-számvitel szakon (humán tagozatos volt, alap matekot tanult és hármas lett a középszintű érettségije). Nem mondom, hogy könnyű stb. (én nem gazdasági szakon tanulok), csak azt akarom jelezni, hogy nem feltétlenül a középiskolás jegy a lényeg és mindig lehet tanulni, gyakorolni, fejlődni.

2020. dec. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A felvételibe pedig nem feltétlenül számít bele a matek jegy, mert pl. törivel és idegen nyelvvel is lehet felvételizni.
2020. dec. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan gazdasági szak, ahol nem kellene tanulni gazdasági matematikát, számvitel/és vagy/pénzügyek alapjait. Én Nemzetközi Gazdálkodáson vagyok a BGE-n és most a 2. félévben lesznek ezek a tárgyaim. Elvileg teljesíthető, 1. félévben volt vállalati gazdaságtan ami kicsit matekos volt, egy kicsit megküzdöttem vele de teljesíthető. (gimiben 4-es voltam)
2021. febr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!