Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Élelmiszermérnök vagy Biomérnök?

Élelmiszermérnök vagy Biomérnök?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyiket éri meg jobban tanulni? Vélemények?Mert mind2 nagyon érdekesnek tűnik de nem tudok dönteni...

Nagyon érdekelne a hallgatók véleménye . Válaszokat előre is köszi


2010. aug. 12. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
van egy barátnőm, 1 év után hagyta ott a bme-n a biomérnökit és ment át corvinusra élelmiszermérnökire. ki nem állhatta a bme-t, a corvinust viszont nagyon szereti. őt mind a 2 szak érdekelte, de úgy van vele, hogy talán élelmiszermérnökivel több a lehetősége elhelyezkedni. meg azt is mondta hogy a biomérnöki azért keményebb és talán kevésbé érdekes, legalábbis neki.
2010. aug. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

En csak annyit tudok mondani,hogy van egy biomernok ismerosom, dolgozik, es annyit megkeres mo-on, hogy egy 4 tagu csaladot konnyeden el tud tartani. Most 3 eves kikuldetesen van kulfoldon, mire hazajon kb. milliardos lesz.:)

Elelmiszermernokrol nem tudok nyilatkozni.

Szoval en ha tehetnem, a biomernok szakma tanulasaba kezdenek bele.

2010. aug. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Én nem vagyok egyik sem, de van egy olyan tippem, hogy amilyen munkát az élelmiszermérnök el tud látni, azt a biomérnök is. Sőt, szoktam látni kiszögezett álláshirdetéseket a BME-n, amire úgy keresnek embert, hogy "végzettség: vegyész, vegyészmérnök, biomérnök". Csak messziről látom, hogy egy kicsit tér el a vegyész- és a biomérnök tanterv. Olyan álláshirdetést én sem nagyon látok, hogy élelmiszermérnököt keresnek. De hátha jön egy végzett élelmiszermérnök is.
2010. aug. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
7%
A két szak szinte nagyon hasonló de a biomérnöki inkább a sci-fi kutatások közé tartozik(pl: nanorobotok, agy és gép összekapcsolása), az élelmiszer mérnöki meg inkább a közelebb áll a mindennapi élethez kutatásilag(pl.:növények keresztezése, új technikák), mindkettőben jelentős áttörések történtek az elmúlt években. De a kutatáson kívül, ugyanolyan szerepeket lehet betölteni mindkét végzettséggel. Szerintem mindegy melyiket választod csak legyél jó benne és akkor meg fogsz élni belőle.
2010. aug. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. Igazából azért is nem tudok dönteni mert pl. rengetegen írják azt h a biomérnök így nehéz meg úgy nehéz .Tényleg?

Az élelmiszer mérnökitől meg félek hogy nem lesz állásom mert úgy vagyok ezzel ha már 3-4 évig tanulnom kell akkor ne hiába tegyem .Igaz még van egy fél évem eldönteni ...

2010. aug. 12. 13:47
 6/6 anonim válasza:
100%

13:35 eléggé kevered a szezont a fazonnal, amiről te beszélsz, az az egészségügyi-mérnök (többek között)

én 3.éves biomérnök hallgató vagyok, és élelmiszeres szakirányon tanulok (van még egészségügyi, biotechnológiai és környezetvédelmi)

nagyon nehéz (mint minden mérnö szak kb), de egyértelműen érdemes elvégezni.

Nem hátrány az sem, hogy biomérnöki diplomával tudsz élelmiszermérnöki munkát végezni (pl ezzel az élelmiszeres szakiránnyal), fordítva már nem igazán működik a dolog.

2011. jún. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!