Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot ajánlanátok?...

Milyen szakot ajánlanátok? Utolso eselyem, mindjart választani kell, help :'(

Figyelt kérdés

Sziasztok, most vagyok végzős lány , szinte mindenből 5ös vagyok. Van egy felsofoku angolom, tervezek meg egy kozep olaszt érettségik előtt. Emelt bioszra is jarok, es emelt imfora is, bar ott nem sok mindent csinalok. Gondoltam eloszor pszichológusrs es allstorvosra de ezeket elvetettem. Jelenleg ezek az eselyesek:

-Kereskedelem es marketing

-Biomérnök

-es a többiit nem tudom... Hiszen nekem eleg sok minden tetszik, de egyik sem kiemelkedoen. Azert lett volna jo a biomernok, mert sokretu es foglalkozhatsz akar gyogyszerekkel vagy novenyekkel, muvegtagokkal... De valahogy ugy erzem hogy nekem tul elvont.

A kereskedelem es marketingnel azt hallottam, hogy nem lehet elhelyezkedni, bufeszak (tudom ez nem igy van de na) es hogy oda jol kell kommunikalni. Nos en okosnak tartom magam, elorehozott emelt angol erettsegim 96%os lett, de a kommunikacios kepessegeim lehet nem annyira jo mint elvarnak ezen a szakon. Tartok attol hogy nem a tudasom miatt vennenek fel majd munkahelyre kesobb, sot fel se vennenek, mert lenne olyan aki bar gyengebb es kevesbe szorgalmas, jobban kommunikal vagy szebb. Illetve fogalmam sincs mit csinal egy marketinges, foleg Magyarorszagon! Kreativnak is tartom magam, szabadidomben videokat is vagok, es testveremmel gyakran vannak jo otleteink (o is 12.es mint en). De annyira elkeserit ez az egesz palyavalasztas. Ugy gondolom, hogy szeretnem modt eletem szakmakat kivalasztani, es abba fejleszteni magam eletem vegeig. Tudnatok esetleg mas szakokat ajanlani? Vagy mit gondoltok ezekrol? Infos szakokon is gondolkoztam, de az meg vegkepp elvont. Talan a gazdinfo, de meg az is tul infos nekem :D koszonom elore is a segitsegeteket, es kerlek ertsetek meg hogy nekem ez kb life or death, es ha lehet segitsetek nekem :D koszonom!



2020. dec. 11. 21:41
1 2
 11/12 bbmarta ***** válasza:
97%
Környezetvédelmi mérnök? Szerteágazó terület, sokfelé el lehet vele helyezkedni,ha valaminek, ennek biztos van jövője,így meg is fogják fizetni!Ott aztán lehet csapatban is dolgozni! Az emelt biosznak ott jó hasznát vennéd...BME-n van képzés.
2020. dec. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Szia! Jó ötlet, köszi! Én eddig Szegedben gondolkoztam, hiszen akkor nem kellene mellette dolgoznom, jobban tudnék fókuszálni a tanulásra. Nekem pont azt mondta mindenki, hogy ezzel a diplomaval keveset lehet keresni, a lehetoseg js keves, es ha fel is vesznek, csak azert, hogy segitsek nekik abban, hogy hogy lehet kikerulni a kornyezetvedelmi torvenyeket. Persze ez siman lehet hogy csak pletyka, de sokszor ezt hallottam. Ma este is inkabb utananezek ezeknek a szakoknak! Koszi mindenki!
2021. jan. 12. 23:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!