Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó vagyok nyelvekből, de nem...

Jó vagyok nyelvekből, de nem szeretnék fordítani, vagy tanár lenni?

Figyelt kérdés
Pályaválasztáshoz közelítek, és sajnos rá kellett jönnöm, hogy egyetlen tantárgyat sem szeretek, bár mindegyikből -ös vagyok. A legkönnyebben az angol jön, a németet sem utálom annyira. Viszont nem szeretnék tanár lenni, és a ordítás-tolmácsolás nagyon száraznak tűnik. Van ötletetek?

2020. dec. 13. 00:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Turizmus
2020. dec. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Van egy csomó szakma, nézz utánuk. Nem feltétlen kell közvetlenül hogy a nyelvekhez kapcsolódjon.
2020. dec. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt szerintem még fontos megjegyezni, hogy az általános- és középiskolai tantárgyak közel sem fedik le a tanulás és lehetséges érdeklődés minden területét.

Lehet, hogy olyasvalami érdekel, amit nem tanultál, mert még nem tanítottak neked.


Azt ajánlom üsd fel az interneten néhány egyetemnek a szaklistáját és nézz rá a mintatantervre és nézd meg, hogyan lehet elhelyezkedni az adott szakkal. Azok alapján döntsd el, hogy érdekelnek-e az ott tanult dolgok és szívesen dolgoznál-e egy kapcsolódó munkahelyen.


Ne add fel annak a keresését, hogy mi érdekel téged a legjobban és ne állapodj meg valaminál csak azért mert megy.


Ha a nyelvről szóló döntésed fix, akkor:

- Igaz közel áll a tolmácsoláshoz, mégis kicsit más a hivatásos fordító,

- ahogy az első válaszoló írja a turizmusban (és vendéglátó iparban) keresett a nyelvtudás,

- esetleg légi utaskísérő;

- ha nem maga a nyelv használata foglalkoztat csak, hanem a nyelvet magát is érdekesnek találod, érdekel az etimológia stb. akkor, akkor tanulhatsz nyelvésznek vagy nyelvtörténésznek. Ez egy főleg akadémikus szakma.


A fő probléma azzal van, hogy a nyelv a legtöbb esetben inkább eszköz, mint cél, kivéve ha a nyelvészet érdekel.

2020. dec. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Inkabb azt nezd hol tudnad hasznositani akkor a nyelvet. Igazabol akarmilyen gazdasági szakra elmehetsz, a legtöbb ilyen helyen kelleni fog a nyelvtudas a munkahoz, vagy pedig valaszthatsz olyat ahol kell a nyelvtudasod, akar idegen nyelven is dolgozhatsz.

De a tudomanyos teruletekhez, biosz szak pl, vagy kornyezettan, is nagyon kellhet a nyelvtudas. Annal jobb leszel minel tobb idegen nyelvu cikket, konyvet fogsz tudni elolvasni.

2020. dec. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Turizmus, vendéglátás, nemzetközi tanulmányok.
2020. dec. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!