Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosit vagy gyógyszerészetit...

Orvosit vagy gyógyszerészetit választottatok? Valaki küzd még ezzel a kérdéssel rajtam kívül?

Figyelt kérdés
Valaki, aki esetleg szintén nem tud a kettő között dönteni? Vagy volt ilyen kérdés benne, de már eldöntötte? Mi segített?

2020. dec. 13. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Nekem viszonylag könnyű bolt döntenem,az orvosit választottam.

Neked mi okoz nehészséget a döntésben? Lehet,hogy tudnék segíteni.

2020. dec. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Biológia vagy kémia érdekel jobban.
2020. dec. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Emberekkel akarsz foglalkozni vagy vegyi anyagokkal?
2020. dec. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A kémia érdekel jobban, de emberekkel akarok foglalkozni.
2020. dec. 14. 08:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszerészeti szerintem némileg reálabb beálítotságot kíván. Van matematika, 42 féle kémia és laborgyakorlat, mindenféle számolásos szemináriummal.

És aztán rengeteg felé lehet szakosodni a gyógyszertári munkától a klinikai gyógyszerészeten át, a gyártásig.

De egy 5+× éven keresztül masszívan szenvedős szak.

Orvosként nyilván kell számolni, van fizika kémia, de jóval több elméleti beseggelni való. Rengeteg. De elvben ha az első 3 évet túléled, akkor jobb lesz, és többet foglalkozhatsz emberekkel. Remélem....

2020. dec. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Szia! Én idén érettségizem és én is ugyan így vagyok ezzel. Igazából ha belegondolsz szerintem mindkét pálya nagyon jó és mindkettőnek megvan a maga kis előnye, viszont az orvosira bejutni nem kispályás dolog. Én úgy vagyok ezzel, hogy beírom jelentkezésnél az első helyre az orvosit majd a gyógyszerészetit és az érettségim eldönti hol a helyem. Nyilván májusig megteszek minden tőlem telhetőt a legjobb eredmény érdekében (eddig szerencsére nagyon jó úton vagyok), de ha ennek ellenére nem vesznek fel orvosira nem keseredek el és boldogan megyek gyógyszerésznek. Az érettségi már amúgy is önmagában egy körülményes, stresszes, nehéz dolog és nagyon sok külső tényező rájátszik az eredményre. Én például egy nagyon kicsi pesti gimibe járok, nálunk egyáltalán nincs emelt kémia, se biosz fakt, külön előkészítőre járok de főként egyedül boldogulok a tanulással. Tudom, hogy rengeteg más diákkal kell “versenyeznem” az orvosira bejutásért (tagozatos sulik, olyan iskolák, ahol neves szaktanárok tanítanak). Tudom, hogy az önálló szorgalmat senki nem veheti el tőlem és csak magamnak tanulhatok, de ettől még nem fogadom el azt, hogy mindenki egyenlő esélyekkel indul. A legtöbbet is kihozhatom magamból, de lehet még az se lesz elég és ha nem tudok egy jó érettségire felkészülni magamtól, valószínű az orvosit se bírnám. Én ezzel úgymond “megnyugtatom magam”, emiatt nem stresszelek rá a jövőre, és a legfontosabb, hogy tudom mindkét környezetben jól érezném magam. Persze az elsődleges cél a jó érettségi, és a legfontosabb most a tanulás, de bízom benne, hogy a végén az eredmény visszatükrözi a befektetett energiámat és tényleg egy számomra motiváló szakon tanulhatok majd. Remélem kicsit segítettem ezzel, illetve sok sikert neked is az érettségihez és felkészüléshez!
2020. dec. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
De jó tudni, hogy vegyi anyagok miatt mentem gyógyszerészek, ők is foglalkoznak emberekkel, csak az egyetem sajnos nem nagyon erre készít fel, sok a labor, de a nyári gyak teljesen más, nyugis munka, én átgondolnám.
2020. dec. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!