Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerészettel kapcsolatban...

Gyógyszerészettel kapcsolatban van kérdésem. Alább kifejtem. (Mennyire kell hozzá fizika?)

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok. A gyógyszerész szakot néztem ki magamnak. Egy kicsit utánaolvastam, és legerősebben a következő kérdés merült fel bennem:

Mennyire szükséges hozzá a fizika? 10.-es vagyok, sajnos elég gyenge tanárunk van, de az érdeklődésem is eléggé lenullázódott az idő során, így kb semmit nem tudok már belőle. Ha elmennék gyógyszerésznek, mennyire szükségea hozzá a középiskolás fizika? (A kémia jól megy, nagyon szeretem.) Ha gimiből halvány fizika tudással lépek ki, az hatalmas hátrányt jelent? (Bár sokmindent be tudok hozni, van a közvtlen környezetemben egy személy, aki fizika tanár, vele fel tudnék építeni egy kisebb tudást.)

Amennyiben valamit nem értherően sikerült megfogalmaznom, de úgy érzed, tudsz segíteni, akkor kérésre megpróbálom újrafogalmazni.



2020. nov. 27. 23:55
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
én nem értek hozzá, de szerintem kémia, biosz kell, fizika nem hiszem hogy szükséges. úgy is mind1, az egyetemen az első év k urva nehéz, de megéri alapozni, hogy legalább ne 0-ról indulj.
2020. nov. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%

Én majdnem elvégeztem egy gyógyszertári szakmát, de másik szak mellett döntöttem.

A kémia és a biológia nagyon kelleni fog. A fizika nem szükséges.

2020. nov. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Azóta már találtam más infókat is, megnyugtattak, hogy szinte alig kell valami a fizikából, az se olyan, amit középiskolában tanulunk - legalábbis egy hallgatóhoz igazodva.
2020. nov. 28. 00:12
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Én se mentem oda fizikatudással, a tanárunk semmit sem tanított, sőt én 0 biosz, kémia tudással készültem fel 1 év alatt, orvosi volt kezdetben a cél, de a nyílt nap nem tetszett, vmi nyugodtabb szakmára vágytam, ezt be kellett látnom, végül a gytk-t írtam be csak, rohadt nehéz, de úgy érzem megéri/megérte. (se gytk IV.)
2020. nov. 28. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem nem lesz gondod a fizikaval, én sose voltam oda érte, gimiben a minimumot teljesítettem belőle, de vehető volt a biofizika tárgy így is. Sőt, volt egy csoporttársam aki fizika emelttel jött és mégis megbukott biofizikan. Szerintem a gimis fizika közt és aközött amit itt tanulunk nagyon kevés a hasonlóság
2020. nov. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Húú, ezek nagyon megnyugtatók. Köszönöm a válaszokat! A biológiával kapcsolatban vagyok csak bizonytalan, nem tudom, hogy képes vagyok-e végigtanulni azt is. Ha nem, akkor elmegyek kémia alapszakra :D. Ha van bármi hasznos tapasztalatotok/tanácsotok, a legnagyobb örömmel hallgatom őket!
2020. nov. 30. 00:29
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem jobban jársz ezzel a biosszal mint mondjuk kémia alapon a fizikaval, ott úgy tudom realosabb jóval a képzés, a biosz soknak tűnik, sok is, de magolhato, sok helyen érthető is
2020. nov. 30. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Van biofizika első és második évben is és k*rva nehéz, a legnehezebb az összes tárgy közül.


Üdv, egy elsőéves gyógyszerészhallgató

2020. dec. 2. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, első és második felevre gondoltal nem? Vagy nektek már más? Amúgy ne félj tőle, kollokon krva jó arc mindegyik tanár, és most hogy online lesz nektek, számolni sem kell, az azért nagy konnyebseg. Azt alairom, hogy szigorlaton már sz0patnak, de ha érted a dolgokat akkor atengednek
2020. dec. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Igen félévre gondoltam ... sorry kérdező ha olvastad :)
2020. dec. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!