Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerészetiről váltottam...

Gyógyszerészetiről váltottam orvosira! Butaság vagy jó döntés?

Figyelt kérdés
A kérdésem kifejtése előtt szeretném mindenkinek elmondani, hogy ez nem az a gondolatszál lesz, ahol az orvosi egyetemet szeretném magasztalni és a gyógyszerészetit lehúzni, mert mindkettő nehéz szak és nívós. Csupán annyi a történetem, hogy 22 éves srác vagyok 19 évesen kerültem be a gyógyszerészeti egyetemre, első helyen igazából az orvosit jelöltem végül a gyógyszerészre sikerült bejutnom. Nagyon megtetszett a légkör a gólyatábor az egyetemi élet az 5 év alatt "dr cím" is jól hangzott. (bár nem ez volt nálam a lényeg, főleg kezdtem kicsit viszakozni mivel azt a magamutogatást ami legtöbbször övezte nem szerettem) Maga szakma is kissé mitikus volt. Tetszett, hogy gyógyszereket fogunk készíteni. Eltelt az első félév és úgy gondoltam, hogy révbe értem. A gondolat persze ott motoszkált, hogy orvos akartam lenni és lehet bánni fogom, majd öregkoromban ezt az egészet. Na szóval az első felismerés anatómián kezdődött amikor gyakorlaton voltunk és mi csak vizsgáltuk a tetemet és a szerveit nem nyúltunk bele, nem boncoltunk egyáltalán, mint egy orvostanhallgató persze jön a kérdés, hogy egy gyógyszerésznek minek is, ami teljesen jogos:D. Na szóval, mint gyógyszerészhallgató a laborgyakorlatokat mind élveztem szerettem az anyagokkal kísérletezni.Azért írtam mégegyszer két emeltet. Ami jól sikerült is, de a pontom megint nem volt elég (pár ponton múlt csak) másik egyetemre meg már nem akartam menni. Sikertelen volt a bejutásom orvosira ismét, bár nem éreztem azt, hogy ez baj lenne hiszen nem vagyok rossz helyen. Azonban másodévtől újra elkapott egyfajta kettős érzés amit magamnak sem tudtam megmagyarázni. Aztán vége lett a másodévnek és jött a nyári gyak. Egy nagyforgalmú patikában voltam, ahol igazából a laborban éreztem jól magam. A tára (ahol gyógyszereket szokták kiadni). Olyan volt mint egy futószalag. Nem volt betegkontakt elbeszélgetés semmi, ahogy addig tanultuk még a "jó szóval" sem lehetett kb a betegeket az útjukra engendni mert hatalmas sorok voltak pörögni kellett, bár én csak az események figyelője voltam, mert a gyógyszerészek és a szakasszisztensek szolgáltak ki. Itt jöttem rá, hogy ez nem nekem való, mert a másik variáció az iparban a kutatás lett volna amiben orvosként is tudok részt vállalni, de viszont tudok bármilyen területen szinte szakosodni így kvázi nagyobb a mozgásterem. Ezért elhatároztam, hogy váltok. Most itt vagyok sikerült a felvételi, de megint itt ez a kettős érzés mert úgy érzem "eldobtam" egy jó szakmát magamtót, és szembeköptem sok más embert akik rengeteget küzdenek, hogy elsajátítsák ezt a szép hivatást. Valmint kicsit szégyenlem magam mert harmadikra sikerült az orvosi egyetem és így lesz diákhitelem is.Plussz legjobb esetben is 28 évesen fogok végezni. Bár most remélem azért kárpotól az majd, hogy teljesítem a kissrácként kiszabott álmom. Meg remélem nem bánom majd meg, hogy nem gyógyszerész lettem. Ezeken kívül más nem szeretnék lenni.

2020. aug. 12. 00:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%

Brühühü....


Eszem megáll, hogy itt sajnáltatod magad, elvárod, hogy körbevizeljük magunkat a sikered miatt.


Tudod nagyon jól, hogy k_rva szerencsés vagy, amiért felvettek és bírod szellemileg. Az életbe nem lesznek anyagi gondjaid, olyan szüleid vannak, akik még plusz 5-6 évig simán támogatnak anyagiakkal, amíg elvégzed az orvosit! Akkor most ez minek?


Van olyan, akinek még külön szobája sincs és a szülei naponta vegzálják ès éreztetik vele, hogy eltartják...nem tud rendesen tanulni és ha nagy nehezen le is teszi..jó esetben keres majd havi 180 ezret Msc diplomával, csak mert nem milliàrdos szülők matematikus informatikus feltaláló kölyke! Mert itt csak a természettudományos ágazat tagjai vihetik valamire...úgyhogy szerintem abba kéne hagyni ezt a képmitató önfényezésre menő sajnáltatást :)

2020. aug. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
5%
Az első két modoros mondatod elárulja, hogy nem vagy te se 22, se egyetemi hallgató.
2020. aug. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%

No para, jól döntöttél. Nem köptél szembe senkit, csak és kizárólag magadnak tartozol elszámolással (illetve a magyar adófizetőknek, amikor túlléped a felhasználható államis féléveid). Diákhiteltől pedig nem kell félni, pont erre találták ki, majd megadod.

28 az nem sok még, persze majd erre még jön a szakosodás, de minden szellemi szakma olyan, hogy folyamatosan képezned kell magad.

2020. aug. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Vodafonelive ***** válasza:
80%
Kezd el az orvosit, aztán passziválj (ki ne iratkozz 2 félévig) a gyógyszerészetin. 1 év alatt valószínű meglátod, hogy mennyit változik a kép, aztán eldöntöd, hogy 1 év múlva mit folytatsz és mit hagysz abba.
2020. aug. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem jól döntöttél, ha nem tetszett a gyógyszertári munka, és inkább betegeket gyógyítanál. Inkább válts most, minthogy még több féléved elmenjen. De ha ennyire tudtad, hogy a szíved mélyén az orvosi vonz, miért kezdted el a gyógyszerészetit? Tök más a kettő, ezt eldönthetted vna előtte is, látva a munkalehetőségeket (megjegyzem gyógyszerészként is rengeteg lehetőség van még a patikán és gyáron kívül)
2020. aug. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet valaki ennyire rosszindulatú, mint az első válaszoló...

Nem jutott dinnyeföld, mi? Minden társadalmi rétegnek meg vannak a maga problémái, teljesen felesleges volt dobálóznod a szavakkal.

Kérdező, szerintem jól döntöttél.

Ha elvégezted volna a gyógyszerészetit, egész életedben ott motoszkált volna a fejedben, hogy “mi lett volna, ha”.

Éld az álmaid, amíg megteheted és van rá lehetőséged.

2020. aug. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem kicsit elhamarkodott döntés volt, mondjuk én pont a tisztaságot szeretem a gyógyszerészetiben. Haramdévtől szakmai tárgyak vannak, első 2 év nekem is maga volt a pokol, egyáltalán nem tetszett, mert csak az alapozásról szólt. De írtad, hogy neked tetszett a boncolás, nálunk sok gytk-snak nem tetszett, meg én is kicsit rosszul lettem, úgyhogy igen, mindenkinek más tetszik :) Nekem bőven meg volt orvosira a pontom, arra is készültem eredetileg, de az orvosi nyílt nap nem tetszett, így végülemellett döntöttem, s nem bántam meg :) emberfüggő ki mit szeret :)
2020. aug. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak mondom, akit felvesznek egy, ilyen egyetemre nem feltétlenül gazdag családból van. Nyugodj meg én is megkaptam a magamét az évek során majdnem minden nyarat végig gályáztam, hogy legyen pénzem és ezért is volt nehéz döntés váltani. A szülők elváltak a nevelőfaterom anyukámmal együtt nem támogat semmivel egy kedves szava nem volt hozzám soha. Azt mondta ő megcsinálta az életét, majd én is megfogom valahogy, akár méregkeverő leszek akár népírtó (ezzel sztm leírtam az ember karakterét). Mivel az anyagi biztonság létkérdés sztm az egyetemen pláne a félévek miatt, ami itt elég húzós rizikós húzás volt és nem vagyok nyugodt ez miatt még most sem, hogy jól döntöttem. Sajnálom, hogy önfényezésként élted meg az írásom. Nem ez volt a célom. Nem szeretek panaszkodni, mert mindig vannak emberek rosszabb helyzetben nyílván. Azonban sztm a legnagyobb erő mindenkinek saját magából jön. A természettudományok meg az egész életed alapvető történéseit, körfolyamatait írják le, így még jó, hogy rendkívül fontossak. Köszönöm mindenkinek a válaszát építőt és rombolót egyaránt, mindegyikből tanul az ember.
2020. aug. 12. 16:59
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Igen, utolsó vagyok, én is szegény családból származom, mindent magam fizetek, s én is sokszor úgy érzem nem kapok támogatást, s csak Istenre számíthatok, sok sikert kívánok! :)
2020. aug. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jól döntöttél. :)


Ha pedig nem tetszik, akkor orvosi után szerintem könnyebb gyógyszerészetire menni, mint fordítva.


Az egyes egyébként miért ilyen frusztrált? Nem jutott kenderföld?

Amúgy is, miért baj ha valakit támogatnak a szülei? Nem az lenne a normális?

2020. aug. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!