Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egyetemen kriminológiát...

Ha egyetemen kriminológiát szeretnék tanulni, akkor milyen középiskolát kell elvégeznem? Esetleg elég hozzá a sima gimi is?

Figyelt kérdés

Na szóval! Nagyon szeretnék egyetemen kriminológiát tanulni (ha lehetséges külföldön), de nem tudom ahhoz milyen iskolát kell előtte elvégeznem. Rendes szakközépiskolába kell mennem, vagy elég a sima gimi is? Jó lenne ha elég lenne, mert a közelben csak az van. Amúgy ha szakközépiskolát kell elvégezni akkor bajban vagyok, mert Szlovéniában lakom és biztos, hogy nem Magyarországra megyek középsuliba.

Ha valaki udja a választ légyszi írja meg, mert rohamosan közeledik az idő, amikor be kell adni a jelentkezési lapot a sulikra.

Kösziii <3



2020. dec. 14. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sima gimit. Sima érettségi elég, arra pedig önállóan érdemes főleg felkészülni.
2020. dec. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kösziii a választ

<3

2020. dec. 14. 19:41
 3/10 A kérdező kommentje:
És ha külföldre szeretnék egyetemre menni, pontosabban Angliába, akkor számít, hogy Szlovéniában végeztem el a gimnáziumot? Azt tudom, hogy nagyobb a tandíj, de lehet ennek más fajta hátránya is? Magyarul van egyáltalán esélyem hogy felvegyenek?
2020. dec. 14. 19:47
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Én ajánlanám,hogy rendészeti szakgimit nézz,mert remélhetőleg vannak ott olyan szakmai (jelenleg is szakmát űző) tanárok,akik mondanak ezt-azt,mélyebb betekintést,tapasztalatot. Nekem sajnos az egészről megváltozott a véleményem,de ez nem mindenkinél lehet így,lehet neked útolsó évben is ugyanúgy tetszeni fog,de nem hátrány az ilyen suli. Meg a tantervben benne is van a büntetőjog,ami nem rossz,ha már ismerkedve van vele,mert mi csináltunk bűncselekmény-elemzéseket (most igy jutott eszembe de biztos nem így hívtuk),és azt meg kell tanulni,rá kell érezni,hogy aztán magadtól is simán tudd,és értsd a logikáját. Nem számít Angliában,hogy hol végezted. De a gimi is egyébként jó,az főleg nyelv miatt.
2020. dec. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jaaaj kicsit hülyén jött ki az utolsó mondat. Persze nem úgy értem hogy magyarul vegyenek fel, persze hogy angol tudással. Tehát ugye hogy ugye angolul tanulnék. De hogy egyáltalán van-e esélyem.
2020. dec. 14. 21:08
 6/10 A kérdező kommentje:
Uuuu, köszi a választ. Bocsi csak most láttam, mert nemrég frissített az oldal. És neked milyen tantárgyaid voltak, meg ott mikkel foglalkoztatok?
2020. dec. 14. 21:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 9ben: közszolgálati ismeretek (ebben van a büntetőjog,alaptörvény,közlekéssel kapcsolatos dolgok),önvédelem,rendvédelemi szervek és alapfeladatok(általánosságban a rendőrség működése,történet,stb),magánbiztonság (személy és vagyonőr,portaszolgálat,értékszállítás)

10.ben hozzájött a rendészeti szakmai -nekem német- nyelv (de ez nem egy komoly tárgy),

11.ben: katasztrófavédelmi ismeretek,katonai alapismeretek,rendvédelem,önvédelem

12.ben: közszolgálati ismeretek,katasztrófavédelmi,önvédelem,rendvédelem,közszolgálat (gyakorlat,ami szintén semmi😂)


4 évig karate lett volna,de elment a tanár,így 2.évben már rendes önvédelem volt,amit alkalmaznak a rendőrök+technikák pl bilincselő

Sajnos mi lőni nem lőttünk,valamiért (érthető) nem akartak velünk,de lett volna.

Csináltunk ilyen formai alakzatokat is hogyan kell felállni egy szakasznak,aztán többnek,menetelést is tanultunk,állás stb ezek a gyakorlatban voltak benne vagyis ilyen órán

2020. dec. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat🥰 Nagyon sokat segítettetek❤
2020. dec. 14. 22:10
 9/10 anonim válasza:
100%
Te általános iskolába jársz Szlovéniában, ami egy jóval fejlettebb ország mint Magyarország.Értelmezhetetlen amit kérdezel. Ha ott élsz, ott jársz iskolába,mit akarsz itt? Ott mik az opciók? Amúgy meg mi akarsz lenni egyáltalán?
2020. dec. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyelőre bőven ráérsz a döntéssel. Az egyetemen nem számít, hogy gimibe vagy szakközépbe jártál. Egy a lényeg, hogy a kritériumoknak megfelelj. Mivel én sose éltem Szlovéniában, így nem tudom, hogy az ottani egyetemekre hogyan zajlik a felvételi. Én Magyarországon végeztem a szakközépiskolát és alapképzést is, ami sima pszichológia volt.

Ezután pedig el kell dönteni, hogy kriminológia vagy kriminálpszichológia érdekel, mert a kettő nem ugyanaz. Angliában jövő évtől változnak a tandíjak, amennyiben van pre-settled státuszod, Rád is az "itteni" diákokra kiírt tandíj lesz érvényes. Amennyiben nincs ilyen státuszod, International-ként leszel kezelve és magasabb tandíjat kell majd fizetni sajnos.


Szóval visszakanyarodva a kérdésedre, mindegy, hogy gimi vagy szakközépiskola, a lényeg az, hogy az általad kinézett egyetem kritériumainak megfelelj. Pl nyelvvizsga, tanulmányi átlag..stb.

Személy szerint javasolnék egy egyetemet akár a saját hazádban, ahol tudsz pszichológiát alapképzésen végezni, utána pedig irány Anglia, ahol széles választék van egyetemekből, ahol oktatnak kriminológiát és/vagy kriminálpszichológiát.

2020. dec. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!