Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Utálom, mindig is utáltam a...

Utálom, mindig is utáltam a történelmet. Esélytelen a jogi egyetem elvégzése?

Figyelt kérdés
Leérettségiztem, jól is sikerült, de nincs agyam hozzá. Minden másból 4-es, 5-ös vagyok, a pontjaim alapján felvennének jogra. Van itt olyan, aki utálja a történelmet és meg tudta csinálni? Előre is köszönöm!

2020. dec. 15. 20:07
A kérdező szavazást indított:
Igen, simán.
Igen, de nagy nehézségek árán.
Esélytelen.
31 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%

Hat mit utalsz benne? Azt hogy magolni kell? Mert akkor sajnos eselytelen.

Nekem van ismerosom jogi egyetemen. Az a mennyisegu alap jog (nem tudom a megnevezeset de ez a tipikus szoro tantargy) amit tanul egyreszt lehetetlen, masreszt neki olyan tanara van (Pécs) hogy azert buktatta meg belole először mert O volt az elso felelo. A csaj semmit nem mondott. Bement zhra (online) es kozolte hogy mivel maga az elso megbukott. Igy face to face.

De ha a magolassal nincs bajod akkor hajra. Szerintem ez benne a legnehezebb.

En sajnos csak ennyit tudok rola de biztos lesznek akik relevansabb valaszt adnak.

2020. dec. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem a magolással van bajom, egyszerűen nem érdekel. Általános iskolás korom óta unom az órákat, alig tudok odafigyelni, nem tesz kíváncsivá, nem látom érdekesnek. Mindig 4-es, 5-ös voltam töriből, szóval bemagoltam amit kell, de nektek itt őszintén bevallhatom, hogy szívből utálom.
2020. dec. 15. 20:30
 3/22 anonim ***** válasza:
99%
Amit középiskolában történelem órára be kellett magolni, az köszönőviszonyban sincs azzal amit és ahogyan jogon számon kérnek. Első évben vannak alapozó tárgyak mint a magyar és egyetemes alkotmánytörténet/jogtörténet, de ezeket leszámítva nincs olyan tárgy ahol történelemre alapoznák a tananyagot. Ha van szorgalmad és kitartásod ahhoz hogy törvényszövegeket magolj szóról szóra, hogy a tanárok több száz oldalas könyveit visszaadd vizsgán, akkor a lőtéri kutyát nem érdekli hogy a történelmet nem szereted.
2020. dec. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudom megítélni. Gimiben (nagyon) jó tanuló voltam, az érettségim is jó lett, de az teljesen más lépték. Fogalmam sincs, hogy be tudnék-e nyalni több száz oldalas könyveket, ez elbizonytalanít.
2020. dec. 15. 22:09
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Miert lettem lepontozva? En csak leirtam egy igaz tortenetet🤷‍♀️

Masodikra meglett nekixd.

2020. dec. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem pontoztalak le.
2020. dec. 16. 05:40
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy ha nem érdekel a történelem miért vonz a jog? Nem lenne izgalmasabb olyat tanulni amit szeretsz is?
2020. dec. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Az igazságszolgáltatás, a jogrendszer, a politika vonz. Sőt, valamennyire a cégjog is. A jelenlegi. A történelmi vetület nem érdekel, max. annyira, amennyi a mostani szisztéma megértéséhez kell.
2020. dec. 16. 07:18
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a része tényleg érdekel, akkor szerintem érdemes belevágnod. Hisz bármilyen egyetemre mész lesznek tárgyak amik tetszenek, de lesz ami felesleges, de muszáj megtanulnod, olyat szerintem nem találsz, ami csak azt tanítja ami neked tetszik. A történelem megadja az alapjait a jogrendszernek, de később úgyis az általad említetteken lesz a hangsúly.
2020. dec. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
#1: Sajnos némely egyetemeken akadnak ilyen szemétkedő, kiskirálykodó tanárok. Feltehetően jó kapcsolatokkal, az említett tetű is azért mer ilyeneket meglépni.
2020. dec. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!