Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanácstalan vagyok? Milyen...

Tanácstalan vagyok? Milyen egyetemre jelentkezzek?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, két emeltet tettem, egyik történelem (56%) másik informatika (52%), a többi érettségim 80% feletti volt (kivéve matek). Végül mérnökinformatikára felvettek, de őszintén nem meg olyan jól. Sajnos a matematika alapú gondolkodás nem megy igazán jól, sosem voltam reál beállítottságú, a fizikát se szeretem. Azt gondoltam, majd hozzászokok, de sajnos ez nem történt meg. :(

Sokáig jogász szakra szerettem volna menni, de nem akartam önköltségesre képzésre járni, ezért csak állami szakokat írtam be. (Önköltséges jogra idén felvettek volna, ha beírom).

Szerintetek mit kellene tennem? Nagyon tanácstalan vagyok, és egy kicsit össze is vagyok zavarodva. Azon is gondolkoztam, hogy jövőre újraérettségizem töriből, vagy csinálok egy angol emeltet is. Csak ehhez el kellene döntenem, merre tovább.

Félek, hogy a jogi karnál nem menne a sok tanulás, és feleslegesen nem szeretnék egy félévet kifizetni. Vagy milyen más szakot tudtok ajánlani, amivel a jövőben viszonylag könnyen el lehet helyezkedni?

Köszönöm, ha végigolvastad, kicsit hosszúra sikeredett.



2020. dec. 17. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik üzleti gazdasági szak, például Emberi erőforrások? Elfogadják a töri-infot, minimális matekot oktatnak csak, és pont a HR-rel közel is leszel a jogi témákhoz.
2020. dec. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19%
Én azt javaslom, hogy ha jó a családi háttered és még tudnak több évig támogatni a szüleid, akkor először csinálj meg egy OKJ-t. Addig el tudod dönteni, hogy merre akarsz továbbmenni. Ha nem jó a családi háttered és gyorsan kell szakot választanod, akkor érdemes más karok képzésein is gondolkodnod. Mi érdekel a világból a legjobban? Hogyan képzeled el magad 10 év múlva?
2020. dec. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A jog és a mérnökinfó nagyon más. Oké, nem sikerült túl jól az emelt törid, te tudod miért. Ha úgy érzed, hogy fel tudsz rá jobban készülni, és tényleg érdekel ez az irány, akkor én a helyedben erre indulnék. Az angol emelt sem rossz ötlet, angol tudás ma már a legtöbb helyen kell, nem is beszélve a plusz 50 pontról, amit kapsz érte.

Mindenesetre sok sikert a továbbiakban! :)

2020. dec. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is az egyetem a legtöbb gólyának egy hatalmas sokk, úgyhogy egyelőre ne add fel, éld túl a vizsgaidőszakot (és az első évet), fog ez javulni! Nagyon sokan úgy éreznek az első évben, mint te, később mégis remekül boldogulnak.


Ha mégis úgy döntenél, hogy otthagyod, akkor az 1. hozzászólóval értek egyet, nézegesd meg a gazdasági szakokat, ezen belül


* a kereskedelem és marketinget

* a nemzetközi gazdálkodást (külkereskedelmet)

* a gazdálkodás és menedzsmentet (általános menedzsment)

* a turizmus-vendéglátást (a szállodaiparban remek lehetőségek vannak)

* esetleg a HR szakot, ahogyan az 1. javasolja, ez a leghumánosabb (de nem a leghumánusabb, bár ez csak egy szójáték)


Néhány infó a kereskedelem és marketing szakról, kedvcsinálónak:


* https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

* https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

* https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


A jogot nem javaslom annyira, hatalmas a túlképzés és nagyon nehéz benne jó karriert csinálni.

2020. dec. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!