Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit lehet tudni az Magyar...

Mit lehet tudni az Magyar Állami Ösztöndíjjról?

Figyelt kérdés

Több fórumot is átböngésztem, de nem nagyon értem a lényeget.

Van néhány kerdésem ha valaki tudna válaszolni.

1. Romániában lakok, de van magyar állampolgárságom(sőt magyar útlevelem is ha ez számít) Így is igényelhető az ösztöndíj?

2. Ez az ösztöndíj bármelyik egyetemre elfogadott?

3. Gondolom ez is pont szerint megy. Ez hogy működik innen Romániából?(részletesen válaszoljon aki válaszol légyszi)

4. Mit kell tennem basicly ehhez az ösztöndíjhoz?

5. Vannak speciális tantárgyak amiket meg kell nyomnom az ösztöndíjhoz?

6. Azt hallottam, hogy igazából ha magyarországon megyek egyetemre akkor nem feltétlen tudok elhelyezkedni csak magyarországon. Ez mennyire igaz? (Legyetek őszinték)

Előre is köszönöm a válaszokat

Ha még lesznek tovább írom hozzászólásként.



2020. dec. 20. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

AZ elhelyezkedés az egy kérdés és sztem hülyeség, hogy csak MO.-n tudnál elhelyezkedni (ha csak nem olyan szakon tanulnál, ahol speciálisan megayr viszonyokra készülnek fel, pl. jogász, vagy ilyesmi), akkor igazából a kutyát nem érdekli, hogy hol tanultál, a lényeg, hogy legyen megfelelő szaktudásod (külföldön + tudás az, hogy nagyon jól beszél az adott ország nyelvét is).


Az ösztöndíj meg úgy van, hogy ha leérettségizel, és eléred az állami támogatott ponthatárt, (egyes szakokon lehet előre meghetározott - központi ponthatár - máshol viszont a jelentkezők pontjai határozzák meg. Például, ha a szakon ahova jelentkezel, felvesznek 150 embert, és a 150. embernek a felvételi pontja 318 pont, akkor az lesz a ponthatár, és aki ezt eléri vagy meghaladja, állami finanszírozott képzésre kerül be.).


Ez országosan mindenhol így van, mivel központi felvételi rendszer van.


Nem függ tudtommal az állampolgárságtól, csak felelj meg a felvételi követelményeknek (érettségizz/vagy tegyél emelt szintű érettségit az előírt tantárgyakból és érd el a ponthatárt).


Bocsi, ha nem válaszoltam minden kérdésedre, de ha jól nézem, saccperkb mindenre válaszoltam, egyébként van egy nagyon hasznos oldal, ahol minden ezzel kapcsolatos információt leírnak, illetve van infóvonaluk is, meg e-mail címük, ahol tudsz nekik írni és az egyéni kérdéseidet, amikre nem találsz választ a honlapon, meg tudnak válaszaolni.



[link]

2020. dec. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2020. dec. 20. 21:03
 3/4 anonim ***** válasza:
A munka viszony nem hülyeség. Ha bejutsz egy államilag támogatott szakra akkor a támogatás miatt jó pár évig (nem tudom pontosan hány) magyar munkaviszonnyal kell rendelkezned különben ki kell fizetned a képzés díját. Ezt a tényt el is fogadod azt hiszem akkor mikor beiratkozol. (javítson ki valaki kérlek ha nem teljesen így van)
2020. dec. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, így van, hogy a képzési időnek megelelő időt kell ledolgozni (azt úgy tudom, hogy nem azonnal a végzés után, hanem x időn belül), vagy az annak megfelelő összesget visszafizetni, de erre most pontosan én sem tudom, hogy mi az időkeret.
2020. dec. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!