Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyésztechnikusival meg...

Vegyésztechnikusival meg lehet élni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Vegyipari szakközépiskolába jarok, ez az utolsó évem, jövőre elmegyek technikusira. Nézegettem az egyetemeket(gyógyszerész szak) , de a fizkémet és a biológiát ki nem állhatom, és nagyon nehéznek is tartom.

Hogyha elmegyek vegyész technikusira,(esetleg utána egy gyógyszergyári szaktechnikus képzésre is) és utána elhelyezkedek egy gyógyszergyárban Budapesten, akkor abból a fizetésből is meg lehet élni?



2020. dec. 21. 00:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha sikerül vele elhelyezkedned a MOL-nál, akkor nagyon megéri. Mi meglátogattuk az egyik telephelyt és szimpatikus volt, és állaskeresés során is többször belebotlottam jól fizető MOL-os munkába, amihez csak vegyész/vegyipari technikust kértek. Viszont ha máshol akarsz elhelyezkedni, akkor szerényebb fizetésekre kell számítanod.
2020. dec. 21. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%
Ez egyebkent az az okj, amivel meg mesz is valamire, a sok kozul. Pl. sokkal tobbet er, mint a logisztika, penzugy-szamvitel. Nekem Ausztriaba ment ki dolgozni az egyik ismerosom ugyanigy vegyiparibol, eleg jol megel belole.
2020. dec. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Szia. Nem tudom, hogy mennyire jól lehet megélni belőle, de van néhány ismerősöm, akik gyogyszergyartasban technikusként dolgoznak, és többet keresnek, mint én tanárként, egyetemi végzettséggel. Persze attól is nagyon függ, hogy hol sikerül elhelyezkedned, de szerintem megéri.
2021. jan. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!