Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Természetvédelmi mérnök szak...

Természetvédelmi mérnök szak Szent István Egyetem Gödöllő, mondana valaki véleményt róla?

Figyelt kérdés

Lemaradtam sajnos a nyíltnapról


Milyenek a tanárok, milyen a suli, a kollégium... Stb

Tudna valaki mesélni róla?



2020. dec. 22. 00:58
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem szeretném elvenni a kedved sem lelombozni de nem tudom, hogy ennek a szaknak fizetőképes kereslete van-e itthon. Persze az egyetemi nyílt napokon promozzák úgy általánosságban a saját oktatott szakjukat. Az, hogy mérnök nem jelent egyből jól fizető állást. Iparágtól függően mérnökként lehet, hogy kepesztened kell azért, hogy 170-ért találj melót míg akár más szakmában pár év után vár a félmillió megfelelő tudással. Nagyon nagyon változó. Gondold végig.
2020. dec. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnos emelt biológiával elég kevés szak van, de ez lenne az ami úgy ahogy érdekel azok közül, attól annyira nem félek hogy mondjuk nem kapnék állást vagy ilyesmi, a fizetésről meg persze általában nem nyilatkoznak, de elég széles spektrumú az elhelyezkedési lehetőségek skálája, ezért feltételezem hogy a fizu is elég változatos.

Engem inkább az érdekelne hogy maga a szak milyen, mennyire nehéz, milyenek a tanárok, milyen a légkör a suliban/a koliban...stb.

2020. dec. 24. 00:41
 3/8 darandaliuszmusz ***** válasza:
100%

Szia! Én a soproni egyetemre járok természetvédelmi mérnökire. Én innen hallottam a legjobbakat, annyi hogy itt a növényes tárgyakat keményen megtolják (ami végülis majd kelleni is fog a munkád során) de nem teljesíthetetlen.

Gödöllőn meg főleg állatos részbe vannak bele buzulva.

A fizetésre meg vissza térve , nagyon sokmindentől függ, és a természetvédelmi mérnöki mivel csak 10.en pár éve van csak ezért nagyon tág az elhelyezkedése, hatóságok, nemzeti parkok(ha felvesznek), önkormányzatok, túrisztika, kb akármi csak ismerni kell a megfelelő embert, és ami a legfontosabb hogy nekik is ismerniük kell téged!

2020. dec. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van statisztika szerinti fizetés illetve szakma térkép.

2020. dec. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Erre a szakra járt a tesóm Gödöllőn. Nagyon elégedett volt a tanárokkal, a sulival és a kolival is. Most az egyik minisztériumban dolgozik és nem keres rosszul, szóval csak ajánlani tudom :-) Sok ilyen végzettségűt ismer és egyöntetű a vélemény, hogy Gödöllőn a legszínvonalasabb és a legjobb ez a képzés.
2021. jan. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Imádom! Nagyon jók a tanárok, a közösség!
2021. jan. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 peresztegivirag válasza:
Sziasztok! Bocs, hogy ide trollkodok, én is Gödöllőt céloztam meg természetvédelmi mérnök szakon. Viszont 2001-ben érettségiztem és szakmai különbözeti vizsgát kell tennem földrajzból. Ismertek olyant, aki írt már ilyent? arra vagyok kíváncsi, különbözik-e és miben az emelt szintű föci érettségitől?
2022. júl. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Írj ki külön kérdést, nagyobb az esély, hogy kapsz választ.
2022. aug. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!