Pontosan hogyan lehetek kriminológus? Megéri? Milyen tantárgyak kellenek kriminológia szakra?

Figyelt kérdés

2020. dec. 26. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos nem vagyok benn biztos, de Elliot Aronsontól a Történtek hibák, de nem én tehetek róluk című könyvet meleg szívvel ajánlom a tanulmányaidhoz.
2020. dec. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

Jogi alapszakot kell elvégeznex és utána mesterképzésként választhstod.


[link]


Magyar -töri emelt kell a joghoz

2020. dec. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Már bocs, de ha még ezt se találod meg a felvi.hu-n, akkor nem biztos, hogy egyetemre való vagy...


[link]

2020. dec. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Kriminológiához nem kell “ jogi alapszakot” végezni, be se számítják teljes kreditértéken. Attól még, hogy a képzés az ÁJK-hoz tartozik, nem jelenti azt, hogy jogász végzettség kell hozzá...
2020. dec. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
A jogász képzés mellesleg osztatlan....nincs “jogi alapszak”..
2020. dec. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Annyi kérdésem lenne még, hogy a kriminológus az egy külön szakma vagy egy szak?
2020. dec. 27. 11:24
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Mesterdiplomát adó szak az egyetemen.

Valaki már linkelte neked pontosan az egyetem honlapjáról!

2020. dec. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Na látom nagy a probléma néhány válaszolónál, így kicsit igyekszek helyretenni a dolgokat, tekintettel arra, hogy jogi karon tanulok, így van fogalmam a témáról.


Szóval. Van jogi alapképzés. Én is ilyenre járok, igazságügyi igazgatási alapképzési szak. Ezen kívül a munkaügyi és TB igazgatási is ilyen. Ez jogi képzési területhez tartozik, BA diplomát kapsz. Ezzel a szakkal pl. mehetsz kriminológia szakra, mivel ennek az az elsődleges mesterképzési szakja tulajdonképpen.


Másról nem is tudok, hogy milyen szakokról lehet még kriminológia mesterre menni, de erről tuti.

2021. jan. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!