Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem és marketing...

Ékezetes billetyűzet kérdése:

Kereskedelem és marketing képzés után ellátásilánc-menedzsment mesterképzés nehéz?

Figyelt kérdés
Vidéki egyetemen végzek nem sokára és szemezek ezzel a képzéssel. Érdemes lenne elvégeznem? Mennyit kell tanulni egy kermark képzéshez képest?

2020. dec. 28. 18:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartozik a nehezen elvégezhető szakok közé, talán ha minimálisan többet kell tanulni egy kermarkhoz képest. Hogy érdemes-e elvégezni, arról már nem vagyok meggyőződve.
2020. dec. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az alapszakok nehezebbek, az ellátási lánc menedzsment elég egyszerű, és népszerű más karokon végzett hallgatók számára is.
2020. dec. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Itt gyakorin már olvasgattam, írták, hogy pl. kermarkról nem érdemes Marketing MA-ra menni, mert az csak felzárkóztató, ahogy a gazdmen-vezetés szervezés is.

Ezért gondoltam az ellátásilánc-menedzsmentre. Meg érdekel is természetesen, csak kérdés, hogy mennyivel leszek előbbre vele.

2020. dec. 31. 16:19
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
2-es vagyok. Inkább a pénzügy msc-t vagy a számvitelt ajánlom.
2020. dec. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
A pénzügy se rossz ötlet, de az ellátásilánc is nagyon jó ötlet, ahogyan a nemzetközi gazdálkodás (külkereskedelem), gazdasági informatika (felvesznek?), survey statisztika (ide tutti felvesznek) is. A legjobb szerintem a survey statisztika.
2020. dec. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%

"survey statisztika (ide tutti felvesznek) is"


Nem, egyáltalán nem tuti, ilyen butaságokat ne írjunk! Meg olyat se, hogy a pénzügy "nem rossz", míg az ellátásilánc "nagyon jó", mert úgy enyhén szólva nem ez a rangsor. A valóságban a stat és a pénzügy piacképes, az infó eléggé más terület (persze az is piacképes), az ellátásiláncot és a nemzgazdot meg hát...lehet jobb lenne elfelejteni.

2020. dec. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
6-os, mégis le lettem pontozva, amiért a pénzügyet ajánlottam :) Csak nem értem miért tesznek fel kérdéseket, ha nem veszik tudomásul más véleményét :)
2020. dec. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
35%
Azért, mert ők a saját gondolataikat szeretnék másoktól olvasni. :) Csak klasszik gyakori.
2020. dec. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

6. Igazad van, rosszul fogalmaztam. Úgy értettem, hogy tutti, hogy erre a szakra tutti jó az alapképzése. Nem úgy, hogy tutti felveszik. Sorry!


A pénzügy vs ellátásilánc/nemzgazd egyéni vélemény kategória, mindenkinek a személyiségétől függ. Nagyon jó mesterszak a pénzügy is, szó se róla.

2020. dec. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
7. Valószínűleg azért mert a számvitelt is beírtad a 4. hozzászólásodba, ez pedig nem sok ember kedvence. :)
2020. dec. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!