Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem és marketing...

Kereskedelem és marketing vagy pénzügy és számvitel? Miért?

Figyelt kérdés

2020. dec. 29. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
A pénzügy nehezebb kevesebbem választják talán nagyobb "hiányszakma". A környezetemben többen is kereskedelem marketinget végeztek. Úgy gondolom a gazdasági szakok közül ez lehet a "legkönnyebb". A pénzügy számvitel magolósabb de pl egy jó könyvelő sokat tud keresni megfelelő környezetben. Talán a pénzügy számvitel területét kevesebben is választják, ezért hamarabb lenne állásod.
2020. dec. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Pénzügyesek talán jobban keresnek, mint egy kereskedelmis. Plusz , amit az egyes válaszoló írt, azok is jó érvek.


Én ker-markon végeztem, majd egy erre épülő 1 éves OKJ(logügy) elvégeztem,és hát azért ez is egy tucat szakma.


Csak a mi évfolyamunkból 30 körül leérettségiztünk ezzel a végzettséggel.

Pénzügyesekből talán ha 20-an végeztek.

2020. dec. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Pénzügy és számvitel. Gyakorlatilag az egyetlen valamire való szak a közgázon (leszámítva persze a matekos, elemző szakokat). Viszonylag könnyen elvégezhető és elég jó elhelyezkedési lehetőségeket nyújt + jó mesterképzésekre lehet vele menni. A kermark valóban könnyebb (egyik sem nehéz szak, szóval ez nem sokat számít), de lényegesen szűkebb karrierlehetőséggel. Ami motivációt szokott jelenteni a kermarkra, az a szak érdekességfaktora (nem mintha a psz-nek nem lenne, sőt), ami a felvétel előtt még megvan, a szakon azonban egyre csak apad, mármint szerintem.
2020. dec. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én jól megjártam a létrát, közgáz szakgimi, psz ügyintéző OKJ, psz foszk, jelenleg psz alapképzésen vagyok.


Szerintem (még ennyi év távlatából is) nem könnyű. Ha nincs meg benned az, amivel a pénzügyet, számvitelt eltudod sajátítani és megtudod szeretni, sosem fogod tudni megcsinálni. Nagyon magolós, nagyon száraz, rengeteg az összefüggés. A számvitel konkétan az a tantárgy, ahol ha egyszer elveszted a fonalat, nem találod meg újra. Órákat, napokat is tudsz felette ülni, mire egy-egy apró dolgot észreveszel. Akkor válaszd ezt, ha képes vagy sokat tanulni és elég szorgalmas magolgatni.


Btw úgy tudom, a ker-marketingen is van számviteli és pénzügyi alapok, de természetesen ott nem olyan mély szinten.


Azt, hogy melyik a nehezebb, azt nem tudom megállapítani, hiszen csak az egyiket ismerem, de laikusként úgy gondolom, a marketing könnyebb, de lehet hogy tévedek, mivel ugye nem tanultam soha, csak hallottam néha, hogy a barátaim, akik ezt tanulták, miket tanultak, milyen anyagrészek voltak és nekem egyszerűbbnek tűnt.

2020. dec. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A ker-markon a pénzügyi rész kb. anyi, hogy a járulékokat kiszámoljuk a bérekből.


Mi mélyebben nem mentünk bele, mert tanárok mondták, hogy "arra ott vannak a pénzügyisek".

2020. dec. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

A többi válaszolóval ellentétben azt gondolom egyik sem nehéz szak (én pénzügyön végeztem).

Pénzügy és számvitelen nem kell nagyon magolni szerintem, inkább érteni kell a dolgokat. Jobb egyetemeken általában az első év minden gazdasági szakon megegyezik, tehát esetlen át is jelentkezhetsz első év után. Ami biztos, hogy a pénzügy&számvitel valóban értékesebb és hasznosabb tudást ad, jobbak a lehetőségeid, és az sem utolsó szempont, hogy kiváltható vele a mérlegképes.

2020. dec. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%

kermarkon a pénzügy rohadtul nem bérek járulékszámítását jelenti hanem általánosan mint az összes többi közgáz szakon a vállalati pénzügyek, kockázat, megtérülés, befektetési döntések alapja (NPV stb)


köszönőviszonyban sincs bérszámfejtéssel

2021. jan. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!