Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lenne pár kérdésem, de úgy...

Lenne pár kérdésem, de úgy hiszem túl fiatal vagyok ezek racionális megválaszolásához, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Ha nagyon kapkodónak tűnök, illetve kicsit összeszedetlen, az azért van, mert ezt már egyszer leírtam csak én hülye beleírtam a korom és azt a fiókom törölték. Nem kell azzal jönni, hogy jogos, tudom, hogy jogos volt. Most, hogy tisztáztam magam, bele is kezdenék.

Előtte egy kis előzmény:

A korom nem írom le, de lehet, hogy van egy kiskapu vagy nem tudom. Egyezzünk meg abban, hogy fiatal vagyok, általános iskola utolsó évében vagyok, és ezzel azt hiszem megmentettem magam, mert 16 évesen is lehetek azxd

Nem származom túl gazdag családból, sőt semennyire sem. A családom annyira nem érdekli a tanulás, egyelőre még senki nem is járt egyetemre. És igen, tudom, hogy ráérnék még erről gondolkodni, de nagyon is zavar. Félek is, mert egyedül én vagyok, aki nem egy kitaposott úton megy, hiszen lerakhatnám a közgazdász szakot is és dolgozhatnék ott is, ahol ők. Én már régóta tudom,hogy orvos akarok lenni, viszont azt is, hogy nem M.o.-on. Amint betöltöm azt a kort, hogy dolgozhassak elkezdenék tanulás mellett dolgozni, illetve kapok havonta 5500 ft-ot mamámtól, abból levonok kb 3000 ft-ot, mivel néha ruhákat is kell vennem és akkor gyűjtenék pénzt az egyetememre. Meg majd a szülenapomra is pénzt kérek ajándék helyett, meg karácsonyra is az 10.000-10.000 ft körül lehet. Hiszen a szüleim nem fogják tudni nekem fizetni a kollégiumot meg a kajám meg az életem, ami nem is elvárásom persze azért. Ezen a téren egyedül a bátyámra tudnék számítani, de nem akarok púp lenni a hátán.

A kérdéseim a következők:

-Össze tudnék gyűjteni annyi pénzt, hogy el tudjam magam tartani egyetem mellett? Akár M.o.-on, akár külföldön, mert igazából, hogy őszinte legyek, külföldön akarok elhelyezkedni, és nem lenne rossz, már ott tanulni egyből, persze itt a tandíj mentes egyetemekre gondolok, de nem akarok azért túlzásba esni.

- Tudok majd az egyetem mellett dolgozni, vagy úgy gyűjtögessem a pénzem, hogy nem lesz időm? Xd

- Megéri ezzel szenvednem vagy adjam fel az “álmaim”?

Tudom mit gondoltok, túl nagy dolgot akarok, de motivált vagyok. A tanulással nincs probléma nagyon szeretek tanulni, nyitott is vagyok a tanulásra, sokat is tanulok, de nem azért, mert szükségem lenne rá, hanem azért, mert szeretek.


Köszönöm, ha valaki végigolvasta, azt még jobban, ha válaszol is!

Ne utáljatok!



#egyetem #tanulás #Ne utáljatok
2020. dec. 30. 22:31
 1/6 A kérdező kommentje:

Tényleg kicsit összeszedetlen és furán van megfogalmazva, bocsánat…

Azért remélem érthető a szándékom.

2020. dec. 30. 22:32
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól hámozgatom a mondanivalódat akkor az a kérdésed, hogy anyagilag meg tudsz e majd élni? Ezek olyan kérdések, amikre senki nem tud válaszolni. Szerintem vágj bele de a jövő az még ennyire sem kiszámítható.
2020. dec. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha magyar egyetemre jársz és jól tanulsz, a második félévtől ösztöndíjat kaphatsz és létezik szociális ösztöndíj is. Továbbá fel lehet venni diákhitelt és diákmunkát is lehet vállalni. Kollégiumban is lakhatsz, vagy többen együtt lakást bérelve.
2020. dec. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Akkor én leszek a rossz hír hozója, de sajnos ez így ebben a formában esélytelen. Az orvosi a legdrágább képzések egyike (félévente cc 1 millió a tandíj), de ha feltételezzük, hogy minden félévedben állami támogatott vagy, és még nem is csúszol meg, az általános orvosi akkor is 6 év. Mellette dolgozni meg eleinte esélytelen, se az órarend, se az anyag nem fogja ezt engedni. A kollégium havonta lesz kb 20-30, bérlet a városban cc 5k, és még enned is kell. Ezenkívül az orvosi államin se olcsó, a kellő könyvek, eszközök, azok is elvisznek sok pénzt.

Orvos hallgatóként meg a szakmádba elhelyezkedni nem tudsz korán, és mikor majd megteheted se fogsz vele jól keresni. A diákhitel tényleg opció, de ha azzal finanszírozod az életed az egyetem mellett, akkor diploma után a kezdő (nem túl magas) orvosi fizu mellé szakad majd rád ez.

Szóval, a legjobb eset, államira felvesznek, addig gyűjtesz elég pénzt, ösztöndíjas leszel (tanulmányi és szociális), majd mikor az órarend picit engedni diákmunkát vállalsz. Gondolom mondani se kell, de ez a legjobb eset és kicsi erre az esély(pláne, ha belevesszük, hogy orvosi mellett diákmeló cc heti 20 órában, de nem megy a tanulás rovására és maradsz ösztöndíjas, ez nagyon necces).

Szóval, ha tényleg jó tanuló vagy és szorgalmas is, nézz valami jobban és gyorsabban jövedelmezőt ami érdekel. Saját szakmám berkein maradva, egy tehetséges villamosmérnök hallgató a 3. félévben már egész normális gyakornoki helyet szerezhet, ha jól megértette a C programozást, a digitet és a méréstechnika alapjait, de pl infón vagy mérnökinfón is vannak jó gyakorlati helyek amiket egy erős java, vagy python tudással esélyes megkapni(ezek meg ugye a legtöbb ilyen szakon alapozótárgyak).

Ugyanígy vannak ilyen gazdasági szakok is, és szerintem azért egy közgazdász vagy egy mérnök reputációja sem kevesebb mint egy orvosé.

Szóval, ha érdekel esetleg a matek, meg a fizika, esetleg az informatika, feküdj rá ezekre, és a nyelvre(ha lehet elsősorban angol, aztán német), ezeknek a szakoknak a pontjai sincsenek az egekben, egy használt, normális cc 40k forintos üzleti laptoppal végigrongyolható a képzés, meg egy 10k-s számológéppel.

Remélem azért nem csak elvettem a kedved, de valami perspektívát is adtam a jövőre, és sok sikert.

2020. dec. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A 4-esnek sok mindenben igaza van, de aki pl. orvos akar lenni, az sose fog mérnök vagy közgazdász lenni. A diákhitelt pedig alacsony összegben lehet törleszteni. Egy orvos külföldön már most is nagyon keresett még szakvizsga nélkül is.Én nem mondanék le arról, hogy a választott diplomát szerezzem meg pusztán anyagi okokból.
2020. dec. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyetem előtt kihagyhatsz egy évet, akár kettőt is, nem muszáj egyből 18 évesen elkezdeni. Az idő alatt is tudsz gyűjteni pénz. Elmehetsz gyárakban betanított munkára, külföldre is.
2020. dec. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!