Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek ez racionális...

Szerintetek ez racionális döntés lenne?

Figyelt kérdés

Egy átlagos középiskolában tanulok szakmát viszont tovább szeretnék tanulni és nem azon a területen, amit most tanulok, így az lenne a kérdésem, érdemes lenne-e csak érettségivel négy év után, azaz egy éves OKJ-s képzés nélkül továbbtanulni egy teljesen más irányba? És tényleg minden csak a jó érettségin múlik?

16



2018. febr. 15. 02:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben biztos szeretnél egyetemre menni, akkor gimnázium! Minél erősebb, annál jobb.


Középiskolai szakmák.. hát.. nem sokat fogsz velük elérni az életben. Maradjunk annyiban.

Annál az OKJ-k sokkal jobbak.

2018. febr. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz azzal a szakmával foglalkozni, akkor igen, érdemes. És igen, tényleg be tudsz jutni bárhová két jó érettségivel!

Ha viszont B tervnek megteszi az a szakma, amit tanulsz, akkor az az egy év már nem sokat számít, ha jó a képzés, akár maradhatsz is, és utána mehetsz tovább.

Az előző válaszolóval ellentétben nekem az OKJ-król van extrém rossz véleményem.

2018. febr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én maradnék itt, megcsinálnám a szakmát és egy brutál erős érettségi eredményt összehoznék. Ha kell emelt szintű faktokra, magántanárhoz járva. Majd irány az egyetem. Így végszükség esetén vagy szakma is, de tovább is tudsz tanulni. OKJ-t hagynám a fenébe
2018. febr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. febr. 15. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!