Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a budapesti...

Mi a véleményetek a budapesti gazdaságinformatikus szakokról? (BGE, OE, Corv) Vannak személyes tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Az Eltére járok prograntervezőre, most végzem az első félévem, de nem lettem a szakma szerelmese.

Van ami érdekel belőle, de úgy érzem, nem tudok benne kiteljesedni.

Igényem lenne valami olyan jellegűre is, mint gimiben a töri vagy a nyelvek voltak.

Viszont nem tudom, hasznos képzést nyújtanak-e a gazdaságinformatikus szakok, vagy inkább csak humbug az egész, se nem közgazdász, se nem informatikus.

Nagyon érdekelnének a személyes tapasztalatok.

Köszi.



2021. jan. 2. 00:44
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

(BGE)

Informatikai diplomát ad, szóval az dominál jobban nem a közgáz, de ezt egy mintatantervben lehet látni is.


Szerintem jó szak egyébként. Én azt szeretem benne, hogy gyakorlatias és kevésbé erőltetik (eddig), hogy felesleges elméleti anyagot magoljunk. Most első félévben egy elméleti tantárgyat mondanék, ahol tényleg tanulni kell (Európai uniós ismeretek). Persze a többinél is, de pl ha kettes vagy hármas a cél, akkor azokat simán lehetett volna hozni alapvető logikával. Amiknél tanulni kell azok a tantárgyak, ahol gyakorlat is van (Matek1, Számvitel, Közgazdaság, Operációs rendszerek)


Én egyáltalán nem mondanám "humbugnak" (mondjuk más szakról tapasztalatom nincs, szóval lehet csak hazugságban élek :D), de szerintem egy jó szak és hasznos, pl tegyük fel egy ilyen végzetséggel elmész egy könyvelői irodába dolgozni mint informatikus, akkor csak eléggé hasznos, hogyha a könyvelők valami kéréssel fordulnak hozzád, akkor tudod miről beszélnek az alatt, hogy pl. Tartozik, szállító stb... De egy bankban is biztos előnyös, hogy ha tanultad, hogy hogyan működik alapból egy bank és annak a rendszere.

2021. jan. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ! :))
2021. jan. 3. 10:59
 3/3 anonim ***** válasza:
88%

#1. vagyok, azt azért leírom, hogy egyáltalán nem azt mondtam ezzel, hogy szerintem váltanod kéne, nyilván ezt te tudod. Csak egy véleményt írtam a BGE gazdinfóról.


Egyébként ha úgy tetszik a szakod csak hiányozna pl egy töris tárgy vagy egy nyelv, akkor biztos tudsz ilyet felvenni egyéb szabadon választható tárgyaként az ELTÉn és még kreditet is kapsz érte.

2021. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!