Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óvónő, tanító vagy általános...

Óvónő, tanító vagy általános iskolai tanár?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy engem csak a pedagóguspálya érdekel, kerestem más szakmát is ahol jobb a fizetés, de nem érdekel egyik sem. Szóval lécci ne gyertek a fizetéssel, tudom, hogy kritikán aluli. Azt viszont képtelen vagyok eldönteni, hogy melyik pályát válasszam a 3 közül. Minden korú gyerekkel szeretek foglalkozni 15 év alatt, szóval nálam nincs az, hogy hány évesekkel foglalkoznék szívesebben, mert szerintem mindegyik korosztály tanításának megvannak az előnyei és a hátrányai is.


Óvónő-ebben az tetszik, hogy olyan otthonias a környezet, nincs olyan szigorú rend mint az iskolában, nincs akkora nyomás, hogy rengeteg dolgozat meg felelés. És ebben a korban a legaranyosabbak a gyerekek is. Viszont amitől félek, hogy túl hangosak, és egész nap a gyereksírást, visítást kéne hallgatnom ami hosszú távon kikészítene. Viszont az egyetemi gyakorlatok nagyon érdekesnek és izgalmasnak hangzanak.


Tanító- itt meg pont, hogy az tetszik, hogy már szigorúbb rend van mint oviban, könnyebben lehet fegyelmet tartani, lehetek szigorú a 6-10 évesekkel, mert ők már nem olyan érzékenyek mint az ovis korosztály, hogy némelyik elsírja magát, ha rászólnék. És élvezném a feleltetést is, nem vagyok zsarnok, csak tanítóként jobban látnám a gyerekek fejlődését, megszerzett tudását mint óvónőként, mert óvodában nem tanulnak meg fejlődnek annyit mint az iskolás évek alatt. És korrepetálásokat is vállalhatnék mondjuk matekból, ami nem mindenkinek megy és nem sok ugyan, de valamennyi plussz pénzt jelentene. Viszont csak 2 évet lehetnék az osztályommal, ami elég kevés szerintem és ha jó osztály akkor sajnálnám. Nekem alsóból vannak a legjobb emlékeim, szóval szerintem ez a legjobb korszak, nekem legalábbis. :)


Általános iskolai tanár: Angol-magyar szakos tanár lennék. Mindkettő szak érdekel, szóval az sem lenne baj, ha csak az egyik tárgyat taníthatnám, mert a másikra esetleg nem lenne szükség. Ha megunom, akkor meg elmehetnék magántanárnak angolból vagy nyelviskolába tanítani, amivel kicsivel több pénzt szerezhetnék. A pénz persze nem a legfőbb szempont, de azért beleírom azt is a pozitívumok közé. Ezzel lennék a legtanultabb, mert ebben 2 szakra tudok összpontosítani, viszont ez a képzés a leghosszabb és legnehezebb. Tudom, hogy egyiksem könnyű, de ezen kell a legtöbbet magolni, meg csak az utolsó évtől vannak gyakorlatok, addig meg az egyetemen kéne punnyadni a könyvek felett. És csak ezt a 2 tantárgyat tanítani életem végéig elég uncsi, és félek, hogy hamar megunnám.


Képtelen vagyok dönteni a 3 irányzat közül. Mindegyik nagyon vonz, mindegyiknek más előnyei vannak.



2021. jan. 2. 13:30
1 2
 11/12 anonim válasza:
47%

#9-es hozzászóló!


Örülök, hogy érdemben volt mit hozzátenned a témához és mindössze ennyit sikerült leszűrnöd a mondandómból. Hasznos tagja lehetsz ennek az oldalnak!

A szurkálódás helyett inkább te is segíthetnél a kérdezőnek, de ha nincs a témában személyes tapasztalatod vagy érintettséged, kérlek inkább ne kommentelj. Felesleges! :)

2021. jan. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hát, én szerintem a te részedről a tanárit kihagynám, mert lehet, hogy elunnád; az ovit kihagynám, mert túl hangosak a gyerekek; a tanítóinál meg tetszik, hogy te magad jobban láthatod a fejlődésüket.

Amúgy nekünk 4 évre voltak az alsós tanítóink. Illetve nálunk nem, de a többi alsós osztályban igen. Nekünk olyan volt, hogy kaptunk két fiatal tanítónénit, akiknek mi voltunk az első osztályuk. Az egyik akkor lett várandós, mikor mi 3.-osok voltunk, tehát negyedikben már új jött helyette; a másik akkor lett várandós, amikor 4.-esek voltunk , ő még végigvitt minket.

De szóval tehát alapvetően négy évre vannak. :):):)

Meg amúgy pl nemtom, asszem egyébként az óvónéninek kicsit nagyobb szabadsága van, mert pl az óratervnek konkrét, kötött anyaga van; de egy óvónéni pl vihet bele mindig új színeket, újításokat. De szóval szerintem neked a tanítói lenne a legjobb; mert mint mondtam, a tanárit írtad, h lehet,hogy elunnád; az óvodában meg a gyerekek túl hangosak; tehát én a középutat ajánlanám neked tehát, hogy a tnaári és az óvodai között .

2021. jan. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!