Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemet jelöljem meg...

Melyik egyetemet jelöljem meg másodiknak (vagy esetleg harmadiknak)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén érettségizek és a Szent István Egyetemen néztem ki a kereskedelem és marketing/gazdálkodási és menedzsment szakot, elsősorban Gödöllőn. (még nem igazán döntöttem el melyik legyen, bár a SZIE mintatanterveit összevetve elég sok tantárgy megegyezik és nem csak az első két félévben)

Viszont mindenképpen meg szeretnék jelölni még legalább egy /szerintem elég egy/ egyetemet, mert láttam, illetve olvastam is, hogy sokszor nem indul egy-két szak és nem szeretném, hogy emiatt kelljen halasszak egy évet.

A kérdés ugyebár fentebb is olvasható. Szerintetek melyik egyetemet kéne megjelöljem következőnek és miért? (pl.: Elte,Bge,Szte, stb.) Pesten lakom ugyan, de nem probléma, ha vidéken tanulok tovább.

Corvinusra több, mint valószínű, hogy nem lesz elég pontom, úgyhogy az nem opció számomra. (önköltséges formában sem, mert drága nekem)


Kérlek a büfészakozást mellőzzétek!!



2021. jan. 3. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezek elég népszerű szakok, így több mint valószínű, hogy indul. BGE-t ajánlom, bár én pszk-n voltam, de a többi karról jókat hallottam.
2021. jan. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bár egyetemet nem tudok mondani de szerintem jelöld meg azt a hármat amit ingyenesen meg tudsz. Veszteni semmit nem vesztesz vele.
2021. jan. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
29%
Mindkét szakon hatalmas a túlképzés, és a Szent Istvánt "nem jegyzik" a használható egyetemek listájában, ergo ezzel a papírral nem fogsz rendes munkát találni, mert a BCE-sek, ELTE-sek, BGE-sek, BME-sek, valamint a PTE-sek mindig testhosszal fognak győzni ellened az állásinterjúkon. Ezért eleve az általam felsorolt egyetemeket írd be (a fenti sorrendben, esetleg a BME-t a BGE elé sorolva), a Szent Istvánt felejtsd el.
2021. jan. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Sokat keresgéltem és végre valahára megtaláltam a Bge-n a mintatanterveket. Így mérföldekkel jobban tetszik, mint a Szie, szóval valószínűleg ezt az ötletet elvetem és marad a Bge. :)

2021. jan. 8. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!