Okj minek felel meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok

8 általánossal rendelkezem, elkezdtem személy és vagyonőr képzést, ez indukt decemberben amire tudtam is jelentkezni mert teltház volt már mindenhol.

Az lenne a kérdésem hogy ha megvan az okj és érettségit szeretnék tenni ez megfelel szakmunkás bizonyítványnak? Vagy ugyan úgy 9.osztályt kell kezdenem?

Volt egy iskola Pápa Faller ahol egyszer beszéltem velük és ott azt mondták ha van szakmám jelentkezhetek rövidített érettségire amit 2 év alatt tudok letenni, erről esetleg, aki volt ilyen helyzetbe tudna írni nekem?



2021. jan. 4. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez nem felel meg.


A szakmunkás azt amit iskolarendszerben csináltál 2 vagy 3 év alatt.

2021. jan. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszod, közben megkaptam a visszaigazolást egy számítógépes adatrögzítő tanfolyamról az is meglesz, a kérdésem ha érettségit kezdek jövőre terbe van, akkor is 9.évfolyamtól kell kezdeni vagy akkor már elég a 2 éves 11. És 12. Évfolyam?
2021. jan. 4. 19:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
9.től kell de vannak helyek ahol a 4 évet 2 év alatt le lehet tenni csak nyilván nehezebb
2021. jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kerestem már, nem gond ha nehezebb, de szükségem van normális végzettségre, esetleg tudnál linkelni olyan iskolát ahol ez lehetséges?
2021. jan. 4. 20:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Milyen településen lenne jó neked?
2021. jan. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Veszprém megye, vagy Fejér megye
2021. jan. 4. 20:31
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem szakmunkás bizonyítvány, de szakmai képzettséget igazoló bizonyítvány. Azaz van szakmai végzettséged. Ezért, SZERINTEM, 2 éves érettségire mehetsz. Hiszen szakmunkás minimálbér is jár az OKJ szakmához.
2021. jan. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2 éves érettségire akkor mehet ha a 4 évest végzi 2 év alatt.


A 3 évet eltöltött szakmunkát tudják beleszámolni úgy, hogy 11.be rakják be. Ilyenkor a 9,10.év neki hivatalosan megvan csak szakmunkásba.


Egy ilyen pár hónapos tanfolyamot nem lehet így beszámítani.

2021. jan. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8 általánosra épülő OKJ alapfokú szakmai végzettségnek felel meg. Kevesebb,mint a szakmunkás.
2021. jan. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!