Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes angol nyelven tanulnom...

Érdemes angol nyelven tanulnom, ha középfokú angol tudásom van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén jelentkezem egyetemre és mivel gazdasági szakra tervezek menni, gondolkozom az angol képzésen. Nemzetközi gazdálkodás eddig a kedvenc és oda eleve kell 2 nyelvvizsga. Az üzleti élethez pedig szerintem elengedhetetlen az angol és ezért érzem úgy, hogy hasznomra válna. Viszont tartok tőle, hogy nem fog menni, hiszen még nem vagyok olyan szinten angol tudás szempontjából.

Szerintetek az első két félévben belerázódik az ember?

Esetleg van valakinek ezen téren tapasztalata?



2021. jan. 6. 11:36
A kérdező szavazást indított:
Igen, menj. Menni fog...
Nem, ne kezdj bele.
12 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Idén kezdtem turizmus-vendéglátáson, annak is az angol nyelvű képzésén. Én is úgy voltam vele, hogy nagyon kell hajtani a nyelveket, és így csak előny lehet ebből. Meg nekem könnyebb is volt így, mert kéttanos gimiből jövök.

Hidd el, hamarabb bele fogsz ebbe a "nyelvváltásba" szokni, mint gondolnád. Eleinte kicsit nehezebb lesz, de megéri, csak készülj, ha kell szótárazz és kezdd el ráhangolni az agyad. Ezalatt olyanokra gondolok, hogy kezdj el ilyen szakirányú cikkeket olvasni, többet használni a nyelvet, és fejleszteni a szókincsed.

A szakomon többen vannak, akiknek még nincsen teljesen biztos angolja (nem önfényezés volt, elvégre nekem is vannak hibáim), a kommunikációt tanító tanár a beadandónál tett is megjegyzést, de ettől eltekintve a többiek nem tették szóvá. Tanár sem, és diák sem vág arcokat, nem röhög, szóval tisztelettudóak és nincsen belőle gond, ha netán mégis hibás angolt használsz nem beadandónál. Szóval emiatt nem kell tartani, de a saját érdekedben mondom, jó tanácsként, hogy kicsit mindenképpen fejlessz rajta, meg így aktívabban is részt tudsz venni az órán, és jobban meg is érted, hogy mi is történik. A tanárok meg felfigyelhetnek azokra, akik kicsit ügyesebbek ilyen téren is.

Hát.. ez eléggé egy énközpontú válasz lett, de remélem azért tudtam segíteni :D

2021. jan. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon sokat segítettél ezzel, köszönöm! Igazából a fő problémám az a beszéd...Megírok egy több oldalas beadandót kb egy óra alatt, de beszélni akadozva tudok, ezért is lenne hasznos nekem.

Esetleg szabad megkérdeznem, hogy melyik egyetemre jársz?

2021. jan. 6. 12:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy akkor hasznos volt :)

A beszédhez annyit tudnék tanácsolni, hogyha van olyan barátod/ismerősöd/rokonod, aki jól tud angolul és kiszúrja a hibákat, vele érdemes lenne kicsit angolra váltani. Először írásban, hogy szokd, majd mehet szóban is, akár Sykpe-on is, kamera nélkül. Egyik barátnőm is ezt csinálta a bátyjával nyelvvizsga előtt és neki bevált.

Pannon-ra:)

2021. jan. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen ez is egy jó ötlet a gyakorlásra. :)

Na majd meglátjuk, hova jelentkezek.Még nem tudom pontosan. Nekem jó vidéken is, de a legjobban a Bge tetszik. Néztem egyébként a Pannont is.

2021. jan. 6. 13:13
 5/6 anonim válasza:
100%
Csak úgy kíváncsiságból, melyik két nyelvből teszed a nyelvvizsgát?
2021. jan. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat szeretnék kérdezni. Nemzetközi gazdálkodásra szeretnék jelentkezni én is jövőre. Valóban két nyelvvizsga szükséges ehhez a szakhoz? Én magyar-francia kéttanra járok és lesz egy angol emeltem és egy francia c1 jövőre. Ez mind beszámítható lesz a jelentkezésemhez?
2022. máj. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!