Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék jövőre anglisztika...

Szeretnék jövőre anglisztika szakra jelentkezni, az angolom egyenlőre gyenge középfokú és tudom, még rengeteget kell tanulnom, de mégis mire számítsak majd egyetemen?

Figyelt kérdés
Mik a ő feltételek? Az egyetemre folyékony és nagyon durván precíz nyelvi ismeretek kellenek? ( azok válaszát várom, akiknek van tapasztalatuk, nem azokét, akik csak okoskodni akarnak)

2012. nov. 1. 21:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Annyira precíz azért nem kell, de egy gyenge középfokkal első évben kiszórnak. Középfokon elmondod, merre van a buszmegálló, de egyetemen már első évben verseket kell szóban elemezned.

Ha tudod, miért akarsz odamenni, akkor csak tenned kell érte, és el kell kezdened tanulni.


És nagyon fontos: egyelőre! Az egyenlőre mást jelent.

2012. nov. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a választ! Természetesen tanulok rá tanárral, csak eléggé aggódom ezek miatt.
2012. nov. 1. 22:20
 3/12 anonim ***** válasza:
Nyelvészetre, irodalomra, történelemre készülj fel, sokat kell majd olvasnod, melyik egyetemre szeretnél menni?
2012. nov. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Károlyra, de sajnos csak költségtérítésesre:S
2012. nov. 2. 13:17
 5/12 webnyelv ***** válasza:
100%
Jövő ilyenkorig erős középszintre is eljuthatsz. Nem árt középszint felett lenni. Nem akkora kunszt, szerintem meg tudnád csinálni. Én is anglisztikát végeztem.
2012. nov. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Miért csak költségtérítésesre? (Én kérdeztem, hogy hová)

Egyébként ne add fel, próbálj meg angolul gondolkodni, az a lényeg, hogy minél többet foglalkozz vele! Majd írj, hogy mi volt! Sok sikert! :)

2012. nov. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

szerintem is legalabb eros kozepfok ajanlott, amikor anglisztikara mesz, viszont egyetemi eveid alatt is arra kell torekedned, hogy minel jobb legyel, hiszen ott nem fognak teged megtanitani angolul, hanem elvarjak, hogy tudj! En is anglisztikat vegeztem.

egyebkent ha valaki nem annyira jo, akkor nem is, hogy csak kiszorjak, de onkent feladja, mert latja, hogy nem eleg.

De ha kitarto vagy es folyamatosan nyomatod az angolt, meg fogod csinalni! :) sok sikert :)

2012. nov. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából most februárban jelentkezem, nyelvvizsga majdnem megvan, szóval erősítenem kell, de nem alapoktól kezdem:)

Hogy tudtok elhelyezkedni ezzel a végzettséggel?

2012. nov. 3. 20:15
 9/12 anonim ***** válasza:
Én még tanárnak tanulok. De ha nem tudod, mit szeretnél kezdeni vele, akkor ne is kezdj bele.
2012. nov. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok.

Lehetsz tanár, fordító, tolmács, a turizmusban is elhelyezkedhetsz vagy akár cégnél, mint képviselő (angol nyelven).

De mivel szinte mindenki beszél angolul, azt javaslom, hogy válassz mellé egy minorszakot, és az mondjuk egy kisebb nyelv legyen, így könnyebb lesz elhelyezkedni.

2012. nov. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!