Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szegedi Tudományegyetem vagy...

Szegedi Tudományegyetem vagy Testnevelési egyetem?

Figyelt kérdés
Érettségi és egyetem választás előtt állok, és a szak amit kinéztem a rekreáció és életmód nevet viseli. Nem tudtam eldönteni még, hogy melyik egyetem lenne a megfelelő. Remélem tudtok nekem segítséget nyújtani a tapasztalataitokkal, vagy bármiféle információtokkal. Gondolok itt magára az egyetemre, esetleg a város élhetőségére, lehetőségekre, közösségre és persze az oktatásra is.

2021. jan. 7. 10:38
 1/2 anonim ***** válasza:
67%

Bocsi hogy beleszólok, de hogyhogy a rekreáció?

Szegedre sokan amiatt mentek mert lecsúsztak a gyógytornáról és azt gondolták, hogy majd ígyis eltudnak helyezkedni pl teremben... Sajnos végzetteket hallva ez nem történik így. Akit jobban ismerek ő hiába végzett jól, kb csak hostessként tud elhelyezkedni. Ha hasonló célokkal jönnél, akkor lehet inkább szegeden javasolnám a gyógytornát. Amúgy meg azt ami könnyebb.

Ha pl pesten élsz és maradhatsz otthon, akkor mindenféleképpen maradnék otthon, mert akkor nincs se koli se hazautazási költség, nem feltétlen kell dolgoznod. Én szegedre mentem tanulni de koli+vonat költségét szegedi diákmunkákból nem tudtam állni, így inkább visszamentem pestre, ahol hiába nem csodálatos otthon de legalább minimális költségem van. Ha esetleg nagyon álom az egyik város, akkor azt. Élhetőség, lehetőség, közösség mind mind személyes dolog. Lehet neked jó szeged, de lehet más azt mondja hogy minek menjen szegedi kondiba 10-15ezerért havonta, ha pesten 6-7ért is tud menni? Vagy ha zárkózott vagyok akkor lehet a nem lesz olyan jó a közösség, mint annak aki első félév végére már kb a fél csoporttal jóba van.

2021. jan. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
78%
SZTE egyértelműen
2021. jan. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!