Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri? Mennyire lenne nehéz...

Megéri? Mennyire lenne nehéz dolgom?

Figyelt kérdés

A napokban számos probléma miatt felmerült itthon, hogy középiskolát váltsak. Első éves, nyelvi előkészítős vagyok egy budapesti gimnáziumban. Nem a színvonallal van baj, hiába jobbat vártam el, hanem a tanárokkal és az igazgató úrral. Zsaroltak, fenyegettek és megaláztak nyilvánosan az osztály előtt.

Anya megpróbált beszélni az igazgatóval, de egy szót sem értett abból, amit anya mondott neki, és tovább fenyegetett. Ennek következtében kitiltottak engem az online órákról, és nem tudok tanulni. Ennek ellenére a házi feladatot követelik a tanárok, ráadásul hiányzónak is írnak be.

Anya panaszlevelet írt tegnap illetékes helyre, és azt mondta, hogy ha nem lesz jobb megoldás, iskolát kell váltsak, és elkezdtem nézelődni. Akkora lehetőségként tekintek erre, hogy szinte kötelezőnek érzem, hogy anya beszéljen annak a sulinak az igazgatójával, ahova évekig vágyódtam, de pár pont kellett volna, hogy felvegyenek, így nem kerültem be. Erős gimnázium Budapesten, nagy hangsúlyt fektet a nyelvre, és vonz, mivel nagyon jó érzékem van a nyelvekhez. Magyar-francia kéttannyelvű osztályba szeretnék menni, hisz ez a legkedvezőbb és ideálisabb számomra. Viszont első év végére jól kell tudni a franciát, hisz második évtől jön egy plussz nyelv, és vannak tantárgyak, amiket franciául tanulnak.

Én sosem tanultam franciát, így eleve hátrányból indulnék, de én úgy érzem, hogy nem lenne akadály, mert könnyen behozom a lemaradásom.

Megérné megpróbálni?



2021. jan. 7. 12:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Meg.
2021. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbáld meg🙂


Franciából pedig keress magántanárt, hogy behozd a lemaradást vagy, aki tanítana a suliban őt kérd meg, hogy adjon órákat magánúton.


Semmi értelme évekig szenvedni egy, olyan iskolában, ahol a tanárokkal nem jó a kapcsolatod.

2021. jan. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!