Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnöki egyetemekről...

Építészmérnöki egyetemekről vélemények?

Figyelt kérdés
Még van 2 évem az érettségiig, de érdekelne, nektek milyen tapasztalataitok vannak. A BME építészmérnöki karán gondolkodtam, de külföldi egyetemek is érdekelnének (főleg Angliában), bár ezekről nem tudok túl sokat. A felkészülésről, ponthatárokról és a felvételikről, ha van még információtok, azt kérlek, írjátok le. :)

2021. jan. 7. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én a BGE-re járok, szóval nem nagyon releváns az én véleményem, de a BME Magyarország egyik legjobb egyeteme.


Matekra meg fizikára menjél rá nagyon (ezekből menj faktra majd 11.be).

A ponthatárok nem a legmagasabbak ott, de ez nem feltétlenül jelent semmit.


Amit én tudok szívből tanácsolni, hogy ne idegeskedj ezek miatt. Ha jól tanulsz, akkor úgyis felvesznek szerintem.

Csak sokan vannak egyetemen, akik mire eljutnak oda "kiégnek" és semmi motivációjuk nem lesz, mert előtte csak tanultak gimibe. Szóval van még 2 éved, éld az életed, szórakozz sokat, persze tanulás mellett.


Angliát meg szerintem felejtsd el így a brexit miatt, mert nagyon drága így a kinti tanulás (eus támogatások nélkül). Ha nagyon jó képességeid vannak, akkor persze biztos van valami ösztöndíj kint.

2021. jan. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Szerintem akkor marad mindenképpen valami magyarországi egyetem.
2021. jan. 8. 17:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt sztem főleg maga a választott szakmáról lenne érdemes beszélgetni. Ebbe az iparban dolgozom szinten mérnökként és eléggé sok kollégát ismerek. Véleményem szerint sokkal előbb felvesznek egy gyengébb egyetemen végzettet ha cserébe volt ideje a képzés alatt szakmai tapasztalatot szerezni. Ez kivitelezés esetében száz százalék, hogy így van, mivel a szervezési készséget nem az iskolapadban tanulod meg. Habár oda ezen felül kell még erős vezetési hajlam is és stressz tűrő képesség. ( anyagi szempontokat is figyelembe véve saját emberek ès vállalkozók irányítása ). Tervezés esetében előnyösebb lehet a jobb iskola. Habár célszerű közben minél több tervező és költségvetés készítő programmal megismerkedni. A választott szakon továbbá érdemes elgondolkozni mivel a hazai iparágak közül az építőipar mérnöki fizetések között a legrosszabbak között van. És cserébe ezért jellemzően jóval több munkaórát is vár el. Ezt is célszerű mérlegelned és utána olvasni. ( persze én nem egyetemek leírására támaszkodnék hanem fórumokon levő fizetési beszámolókra).
2021. jan. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
PTE-MIK-nek nézz utána.
2021. jan. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Én az ÓE Ybl-ön vagyok éptészmérnök képzésen. Szerintem érdemes egy szakgimnáziumból jönni. Hát igazából matek fizikát tudom ajánlani gimiből, meg egy csomó rajzot a rajzfelvételi nem a világ legbonyolultabb dolga, de nem szabad róla megfelejtkezni:) Itt kevesebb a pont mint a BME-n és nincs osztatlan képzés sem, szóval ha ez prioritás nem ez a neked való. De egyébként szerintem nagyon jók a tanáraink szakmabeliek és támogatóak.
2021. jan. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!