Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Néderlandisztika minorhoz...

Néderlandisztika minorhoz kell előzetes nyelvtudás?

Figyelt kérdés
Idén májusban kell választanom specializációt vagy minort. Anglisztika szakon tanulok, mennyire lenne értelme, haszna ennek a minornak? Az angolon kívül eddig sose tanultam más idegen nyelvet, ezen a minoron az alapoktól kezdik, vagy már kell valamennyire tudni hollandul? Mennyire lenne nehéz így, hogy csak angolul tudok? Nézegettem mintatervet, és elég sok a nyelvfejlesztéses óra, kb 8. Büfészakozós, mekizős választ nem kérek, köszönönöm
2021. jan. 7. 18:37
 1/1 anonim válasza:

Szia!


Néderlandisztikán végeztem, szerintem elég jó választás. A nyelvtanítást az alapoktól kezdik, előzetes nyelvtudás nem szükséges. Én is csak angolul beszéltem, amikor elkezdtem a szakot, semmi hátrányom nem volt a németesekkel szemben. A minorosoknak a nyelvórákon kívül még van a két év folyamán egy kultúrtörténet kurzus, grammatika, akadémiai kompetenciák és egy filmadaptációs óra. Órarendileg szoktak nehézségeik lenni a minorosoknak, mert hollandon fix órarend van és minden más órádat ahhoz kell igazítani. Angol főszakkal ez szerintem annyira nem nagy probléma, mert ott minden szemináriumra több időpont van meghirdetve mindig.

Azt tudom, hogy jó tanulmányi átlagot kérnek a minorra bekerüléshez. Ha van kedved hozzá, szerintem érdemes jelentkezni. Barátságos szak, a legtöbb tanár nagyon segítőkész és felkészült. Két év alatt meg lehet szerezni egy középfokú nyelvtudást, ha az ember belehúz, úgyhogy érdemes belevágni.

2021. jan. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!