Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » T1 mit tanácsoltok? (Menjek...

T1 mit tanácsoltok? (Menjek nyelvi előkészítőre vagy ne?)

Figyelt kérdés

Jövőre megyek tovább szakgimnáziumba, ahol két tannyelvű oktatás lesz és az én iskolámban csak németet lehetett tanulni, azt is elég rossz minőségben

és bár 4-5 vagyok belőle nem igazán kedvelem (angolt meg ugye nem is tanultam).

Bele gondolva meg nem is tanulnék sok minden mást a nyelven kívül és még nem szeretnék diplomát ráadásul így még 6 év, meg ugye nem tudom az iskola nyelv oktatási minőségét.

Viszont sok mindenhez kell

közgázra mennék könyvelőnek.

T1 mit választanátok a helyemben?

És miért?

Megbántátok esetleg hogy valamelyiket választottátok a másik helyett, és ha igen melyik volt az?



2020. okt. 21. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Én megbántam, hogy nem mentem nyelvi előkészítőbe. Az egyetemen a kutyát sem érdekelte volna ha húszévesen megyek, viszont akik mentek az osztályombol nyelvi előkészítőre, az egyetemig mindegyiküknek abból a nyelvből felsőfokú nyelvvizsgája lett ( a másik nyelvből középfokú) míg én két kozepfokkal vágtam neki. Több pontom lett volna egy felsőfokúval és meg lett volna az az egyetem amit szerettem volna. ( azért nem lett a két középfokúval meg a max pontom mert az egyik nyelvből emelt szinten érettségiztem). Másrészt nyelvet tanulni sosem idopazarlas, kb olyan 20 éves korod körül masszívan rájössz, hogy nagyjából ez az egyik legfontosabb dolog, amit tehetsz, szóval én azt mondom hajrá! Nyelvi előkészítot javaslom.
2020. okt. 30. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Oké köszi
2020. okt. 30. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!