Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány év összesen az orvosi...

Hány év összesen az orvosi egyetem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdést kiegészíteném, mert valójában az érdekelne, hogy ugye van alapból 6 év, és például a neurológia szakosodás az még kettő? Mert nem tiszta nekem, hogy a rezidens időszak alatt már szakosodsz-e, vagy úgymond csak porosodsz a két éves rezidenskedés alatt... Idén megint megpróbálnám a felvételit, de az a gond, hogy már 24 éves vagyok, és akárhogy számolom, ez már hosszas pálya lesz, de szeretnék menni. Valaki esetleg tapasztalattal tud segíteni? Köszönöm szépen:)

2021. jan. 9. 20:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

A 6 hónap sürgi mindegyiknél kötelező, utána a szakterülethez kapcsolódó osztályokon vagy többet/kevesebbet.

Ilyen szempontból pl. az idegsebészet egyoldalúbb, viszont belgyógyászat vagy sima sebészet szakképzésen elég sok helyen jársz.

2021. jan. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Sebeszetre nem mennek, mindenkepp masik irany. Mar csak azt nem tudom a kemeny kemia hany felevig megy, es eleg-e a seggeles, mivel az az egy targy nem az erossegem..
2021. jan. 9. 22:17
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
1 félév az orvosi kémia, 3 félév a biokémia (legalábbis nekem még annyi volt a Sotén 5-6 éve, ha azóta változott, javítson ki valaki). Talán az orvosi kémiát még valahogy meg lehet oldani seggeléssel (bár úgy elég nehéz), de a biokémiát már nem annyira, szerintem azt muszáj összefüggéseiben átlátni.
2021. jan. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Debrecenben 1. félévben orvosi kémia, 2. félévben molekuláris biológia, 3-4. félévekben biokémia van. Ez után szigorúan véve nincsenek már kémiás tárgyak.
2021. jan. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) Hát nem kizárt, hogy a SOTE-n most is így van, nem sokan dícsérik, mert beledobnak a mély vízbe. Én a pécsiről hallok jó dolgokat, ott teljesíthetőbb az egész elvileg.
2021. jan. 10. 13:55
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen relatív, én pécsről hallottam pont fordítva ugyanez, én soten vígan megvagyok, szegeden ugyanúgy mélyvízet szoktak mondani.
2021. jan. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez is lehetséges. :D Na és hanyadéves vagy? Bejött neked akkor?
2021. jan. 10. 14:12
 18/24 A kérdező kommentje:
Nekem csak azért voltak kétségeim, mert mindenhonnan azt hallom, hogy hú ilyen, meg olyan nehéz a pálya, lassan már azt gondoltam, hogy teljesíthetetlen.
2021. jan. 10. 14:13
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyik se könnyű és persze aki nem is volt sehol, az végképp azt mondja hogy huu milyen nehéz :D

Én negyedéves vagyok, furcsa mód régi osztályomból sokan mentek orvosira, kb fele-fele sote és szte. Egyik se könnyű, sőt sokszor szenvedsz, de minden teljesített félév után azt érzed, hogy megérte.

2021. jan. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Örülök, hogy sokan válaszoltak Neked, remélem ezek segíteni fognak a döntésben! :) Bár azt hozzá tenném, hogy az én tapasztalataim szerint (is) iszonyatosan szubjektív az egész, ezért tényleg nem fogod előre tudni, hogy milyen hatással lesz rád az egyetem úgy átfogóbban. Mert sokan úgy indulnak szerintem, hogy azt hallják olyan nehéz maga az elmélet, hogy szinte teljesíthetetlen... Közben pedig ez a hat év ennél sokkal többről szól. Sokat alakulsz/változol, megtapasztalod "szemtől-szemben" milyen az eü. rendszer, vagy egy-egy adott osztály hangulata, illetve a magánéletedben is sok minden változhat és kihatással lehet minden másra! Olyan területekkel is találkozhatsz, amiről nem is tudod, hogy létezik, és lehet, hogy megszereted idő közben. Vagy esetleg egy tanár motivál majd abban, hogy merre indulj tovább. Vagy az is lehet, hogy teljesen kiábrándulsz. Ne haragudj, egyáltalán nem elijesztésül, csak hogy legyen egy kicsit szélesebb látóköröd :) Én végzős vagyok idén, ha lenne esetleg még valami konkrét gyakorlati kérdésed, ha tudok, igyekszem segíteni. Hajrá, sok sikert a döntéshez! :)
2021. jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!