Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány év összesen az orvosi...

Hány év összesen az orvosi egyetem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdést kiegészíteném, mert valójában az érdekelne, hogy ugye van alapból 6 év, és például a neurológia szakosodás az még kettő? Mert nem tiszta nekem, hogy a rezidens időszak alatt már szakosodsz-e, vagy úgymond csak porosodsz a két éves rezidenskedés alatt... Idén megint megpróbálnám a felvételit, de az a gond, hogy már 24 éves vagyok, és akárhogy számolom, ez már hosszas pálya lesz, de szeretnék menni. Valaki esetleg tapasztalattal tud segíteni? Köszönöm szépen:)

2021. jan. 9. 20:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

Én azt tudom mondani, hogy 6+x..

Valamire hatalmas a verseny, pl sebészetre annyian akarnak menni, kb már elsőévtől, hogy az ember csak néz. Attól is függ hova mész és hányan akarnak ugyanoda menni. Nekem volt szaktársam aki úgy jött ide, hogy ő 1000% hogy sebész lesz, aztán belgyógyászatba beleszeretett és mostmár lassan azzal fog végezni. Másik példa viszont az unokanővérem, aki először belgyógyra akart menni, aztán valamilyen oknál fogva anesztes szeretett volna lenni (és ha jól emlékszem akkor el is kezdte) majd pedig leesett neki hogy gyerekkel szeretne foglalkozni... sok sok váltás volt, pedig ő se kezdte 18 évesen az egyetemet.

DE ne zavarjon a korod, ha ez az álmod akkor inkább vágj bele, mintsem egész életben ott legyen benned egy szálka, hogy na orvos akartam lenni de itt vagyok...

2021. jan. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!:) Igen.. ez a szálka sokszor most is érződik sajnos, csak van amikor nem bízom eléggé abban, hogy tényleg megtudom csinálni. Viszont a versenynek nincs köze ahhoz, hogy mire szakosodsz nem? Mármint az már nem olyan, mint egy felvételi.
2021. jan. 9. 20:59
 3/24 A kérdező kommentje:
a sebészet nekem kizárt.:D Csak neurológiai dolgok érdekelnek, de ahogy te is írtad, az ember sosem tudja előre, amíg nincs ott.
2021. jan. 9. 21:00
 4/24 anonim ***** válasza:
95%
6 év az orvosi egyetem, melynek elvégzésével általános orvos leszel. Ez után lehet jelentkezni a szakorvosképzési programba, mely további 5 év (ennek első két éve az úgynevezett rezidens, utána lévő 3 év már szakorvosjelölt)
2021. jan. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Húha. :D Hát nem baj, végülis 33-34 évesen is elkezdhetem még az életem..XD

Köszi!:)

2021. jan. 9. 21:02
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
6 év egyetem után elkezdesz dolgozni kórházban az általad választott szakterületen. A neurológia szakképzés 5 év. Ebből az első kettőt nevezik a rezidensi éveknek, ez idő nem csupán a saját osztályodon dolgozol, mert más osztályon is el kell töltened
2021. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

#6-os vagyok, véletlen elküldtem.

Szóval más osztályon is kell lenned.

[link] Itt meg tudod nézni a képzési programot.

2021. jan. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Jujj köszi! Ilyen leírást még nem is találtam. Nem gondoltam volna, h a neurológia a leghosszabb képzések között van:D Bár így elnézve, sokrétűbb, mint hittem. Egyébként közületek van valaki orvosin? Vagy mit tanultok?
2021. jan. 9. 21:14
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem 5 év minden szakképzés.

Pl. a sebészeti ágak ált. 6 évesek, háziorvostan 3év.

Itt található az összes szakképzés leírása, hol mennyi időt kell töltened. Érdemes lehet áttanulmányozni, érdekes!

[link]

2021. jan. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha legörgetsz, a "törzsképzési időre vonatkozó munkatervek" alatt találod a két rezidensév leírását,

a "szakgyakorlati időre vonatkozó...." alatt a többit.

Pl. idegsebészet rezidenskedés: [link]

szakorvosjelöltség: [link]

2021. jan. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!