Kell egyetemi diploma ha motivációs tréner,life coach szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Mindig is olyan munkában gondolkodtam ahol segíthetek másoknak viszont inkább lelkileg mint fizikailag. Jelenleg gimnáziumban vagyok elsőéves és érdekelne hogy érdemes lenne(és ha igen akkor merre?) továbbtanulnom ha ezen a pályán akarok elindulni? Esetleg tudtok hasonló munkákat ajánlani? Előre is köszi <3

2021. jan. 10. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
A kérdése válaszolva:nem kell diploma, de ezeket a coachokat nagy számban képzik, nem biztos, hogy van igény ilyen tömegben rájuk. A képzés pedig nem olcsó.
2021. jan. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Coachokat leginkább egyetemet végzett, 5-10 év tapasztalattal rendelkező közép- és felsővezetők vesznek igénybe. Válaszolj magadnak a saját kérdésedre: szerinted kell-e diploma diplomás menedzserek coachingolásához?


Illetve telített a coach piac egyrész pszichológusokkal, másrészt kiöregedett menedzserekkel. Velük akarsz versenyezni diploma nélkül?


Good luck.

2021. jan. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Nézd, ha a youtuber life-coach típus szeretnél lenni, akkor felejtsd el az egészet. Ők nem segítenek senkin, csak egy jó bizniszük van a hiszékeny emberek miatt. Persze bazi jól el tudják adni maguk, de nem hitelesek, üres szavaik vannak csak.

A valódi trénerek 10-20 év tapasztalattal rendelkező menedzserek, sikeres vállakozók, azaz olyan emberek akik tényleg letettek valamit az asztalra.

Ne haragudj, de egy fiatal motivációs trénert csak kinevetni lehet. Semmi tapasztalata nincs az életben, még önereje sincs. A legtöbb fiatal online motivátor valójában önerőből semmit nem csinált, a szülei adták alá a pénzt. Így semmit nem nehéz megcsinálni, onnantól pedig csak el kell adni az épp trendi dolgokat a hiszékeny idiótáknak.

Ha egy képzéstől várod hogy megtanítsák hogyan legyél coach, akkor hiteltelen vagy. Ha meg kell tanulnod milyen módszerekkel adhatsz ÉLETVEZETÉSI TANÁCSADÁST más embereknek, akkor mit is akarsz csinálni? Basszus, aki igazi coach, annak nem kell tanítani az ilyet, mert a saját tapasztalatai alapján tud hiteles módon segítséget adni. Amit nem élsz át saját életedben, abban nem tudsz tanácsot adni, csak visszaböfögni amit tanítottak neked. Érted a probléma gyökerét ugye?


Ha valóban coach akarsz lenni, akkor előbb küzdd fel magad egy magas menedzseri pozícióba egy nagyvállalatnál, majd maradj a poziban jó 5-10 évig. Utána garantáltan hiteles ember leszel, és a lehúzós coach képzésekre sem kell elmenned. Menedzser meg amúgy is csak akkor leszel nagy valószínűséggel, ha valóban olyan személyiséged van, hogy jó vezető lennél. Miért pont menedzser? Mert ők azok akik akár több 100 emberért felelősek egy vállalatnál. Nem csak szakmailag, hanem emberileg is toppon kell tartani a munkaerőt, hogy a lehető leghatékonyabb legyen a munkavégzés. Azaz nagyon jó people-skills kell hozzá, amit nem igazán lehet tanítani. Vagy ösztönösen megy, vagy nem. Aki tanulja ezeket, azon érződik.


Ha nagyon húzod a szád erre, akkor menj el kommunikáció és médiatudományra. Ott megtanulod a médiumok fortélyait, aztán ha kellően gerinctelen vagy, akkor a megfelelő érzelmi zsarolások alkalmazásával remek youtube csatornát tudsz csinálni amire fel tudsz építeni egy papíron nagyon jól hangzó tanácsadási vállalkozást. A tanácsadás pedig rettentő generikus módon kell történjen, azaz olyan dolgokat kell mondani, amit hallani akar a vevő. Ha meg nem sikerül neki fejlődnie, akkor el kell mondani, hogy nem próbálta eléggé, de ha előfizet egy másik programra, akkor nagyobb esélyei vannak. Garantált siker.

2021. jan. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Nem elfogultságból mondom, de ha lelki segítséget szeretnél nyújtani másoknak, ne a gyors verziót válaszd! Egy coach tudása apró dolgokra elég, kisebb megakadásokra, esetleg minimális tanácsadásra. Persze vannak olyan felelőtlenek is, akik kötődési problémákat, súlyos személyiségzavarokat, mentális betegségeket, kapcsolati kríziseket "kezelnek", holott elég hiányos a tudásuk... Ha igazán ez az életcélod, akkor érdemes a pszichológia szakon gondolkodni, mert csak felelősségteljesen, máshogy nem lehet/szabad végezni ezt a hivatást. Nem véletlenül 5 éves a képzés, mert először az alapoktól kell megindulni, és fokozatosan tudod összegyűjtögetni a tudást, ami lassan áll össze egy olyan egésszé, amivel már igazán tudsz mit kezdeni. Ráadásul itt egyetemi oktatók oktatnak, akik kutatnak is mellette, és valóban kiváló szakemberek. Ráadásul állami ösztöndíjjal ingyenes, ellenben ezekkel a képzésekkel... Én az alapképzés végén, kb. a 3. évtől kezdtem érezni azt, hogy kezd összeállni a tudás, kezdek meglátni valami olyat, amit addig nem, tudok máshogy tekinteni szituációkra, emberekre. Viszont a mester után is még érdemes 2 vagy 4 éves szakpszichológus vagy szakirányú továbbképzésre indulni (pl. aki embereknek akar ilyen módon segíteni akkor klinikai, alkalmazott egészség, tanácsadó, szexuálpszichológiai vagy pedagógiai szakpszichológus képzésre is - hozzátenném, ezek már fizetősek, de a rövidebb 2 évesek között van olyan, ami úgy jön ki, mint egy gyorstalpaló coachképzés, de ezalatt már lehet eseteket vállalni, és van olyan szakember, aki segít, felügyeli ezt a munkát). Ahhoz, hogy a lelki folyamatokat megérthesse valaki, és valódi segítséget tudjon adni másoknak nem elég egy 3-4 hónapos képzés (SŐT! 3 heteset is olvastam már). Nem könnyű rászánni magad, mert sok elköteleződéssel jár, de ha ez az, amivel szeretnél foglalkozni, és hiteles, jó szakaember szeretnél lenni, aki nem csak felületes dolgokhoz ért, és tud érdemi segítséget adni másoknak (sajnos egy rossz szakértő sokat tud ártani is), nem csak közhelyes dolgokat tud mondani, akkor érdemes elgondolkodnid a pszichológusi pályán. Most kezdted el a gimit, szóval a végéig bármi lehet még, ha nem is a legkönnyebb a bejutás, de teljesíthető :) Ha pedig bármilyen segítségre lenne szükséged ezzel kapcsolatban, esetleg kérdésed lenne, nyugodtan keress, írj!
2021. jan. 31. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vannak mindenféle coach képzések, amikhez nem kell diploma, de egyre komolyabban büntetik, aki megfelelő képesítés nélkül csinál ilyet és az sem teljesen egyértelmű, hogy egy sima tanfolyamot elfogadnak-e, vagy sem.


Elég sokan már eleve pszichológus diploma után csinálnak coach képzést, van ahol követelmény is. Ha komolyan ilyesmivel akarsz foglalkozni, akkor mindenképp pszichológia felé érdemes elindulnod. Szerencsére gimi elején még bőven van időd felkészülni, pszichológia előkészítőre menni, stb.

2022. jan. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!