Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudtátok leküzdeni a...

Hogyan tudtátok leküzdeni a bennragadt állapotot, illetve minek a segítségével tudtátok utólag bepótolni az igazi fiatalkorotokat ( ha lehet, akkor írjatok siker történeteket motiváláshoz)? Történetem lejjebb:

Figyelt kérdés

Sajnos elment az igazi fiatalkorom, mert amikor tanultam nem volt lehetőségem mellette szórakozni, nyaralni, barátokat szerezni (így barátnőt sem) anyagi akadályok miatt. Később sem lett jobb, amikor egyetemen tanultam (ezért kellett fölvennem diákhitelt, ezért 1,5 millió Ft adósságom is van), viszont ebből segítenem kellett a szüleimet, így választanom kellett: alapvető élelmiszerre legyen pénzem adott hónapra (néha csináltam olyat, hogy 8 dkg felvágottat ettem hetente, hogy legyen valami tartalékom) vagy pár beszélgetésre megyek cserébe éhezéssel. Szerencsére meglett a diplomám (építőmérnöki), de sajnos szenvedek munkahely kereséssel (több helyre adtam be az önéletrajzom, ebből néhány vissza válaszolt: “Sajnos nem Önre esett a választás...”, négy állásinterjúra hívtak be eddig, ebből sem lett semmi), majdnem féléve vagyok ezért munkanélküli.

Ebből adódóan alacsony lett az önbizalmam, maximalista, elégedetlen, görcsös (vezetésoktatásnál látszik is nálam, a jogsit bolhapiacozás miatt tudom csinálni) lettem. Sajnos kárt okozok a környezetemnek ezzel az állapottal, viszont ha magamba fojtom / tartom az érzelmeimet, akkor magamat rombolom. :/

Tudok hol lakni, van elegendő élelem jelenleg, viszont úgy érzem magam, hogy mindenki elment mellettem, másoknak hirtelen összejön minden jó, nekem maximális odaadással sem úgy jön össze a dolog, ahogy akarom.

Ha tudtok olyan kiutat, ami anyagi fedezet nélkül lehetséges, azt nagyon megköszönném. Hogyan alakítsam az életem pozitív irányba, mert eddig úgy érzem, hogy az életem ezen szakasza értelmetlen lett?

Az építőmérnök szakmabeliekhez: tanuljak tovább mesteri szakra (infrastruktúra-építőmérnök) munka nélkül (van 2 félévem, ami államilag támogatott) vagy így túlképzett leszek álláskeresésnél tapasztalat nélkül?

Elnézést kérek a hosszú szövegért.

27/F



2020. okt. 1. 09:40
 1/6 A kérdező kommentje:
Bicikliztem (amikor jó idő volt) eddig, közben olvasok, tanulok, reggel mindennap csinálok 25 fekvőtámaszt. Mostanában ezeket csinálom (ezt elfelejtettem leírni).
2020. okt. 1. 09:47
 2/6 anonim ***** válasza:

A szakmádhoz nem tudok tanácsot adni, de az élethez igen. Ami elment az soha nem jön vissza már. Utólag bepótolni semmit nem lehet, de azt megteheted, h MOST élsz, szórakozol, stb. Azért, h 5-10 év múlva ne azon bánkódj, h most se csináltál semmit.

Továbbá ne azokhoz hasonlítsd a helyzetedet, akinek könnyebb, hanem akinek nehezebb. Egy hajléktalan, éhező, vak, nyomorék ember most rögtön cserélne veled.

2020. okt. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak hasonló élményeim, dolgaim de nem pont ugyanilyen. Én is úgy érzem , hogy sok mindenből kimaradtam. Középsuliban nagyon jó tanuló voltam, nem jártam el szórakozni. Szűk baráti köröm volt és abból is mára lemorzsolódtak. Fősulin szintén végig dolgoztam és tanultam, az egész nyaramat , nem volt fesztivál hét se nyaralás az anyagiak miatt. Itt is inkább tanultam, hogy ne kelljen több félévet fizetni és ne csússzak. Ezek miatt az idegennyelveket se tudtam tanulni, nem volt időm rá és most is érződik ennek a hatása. Ma teljes állás mellett , próbálok 3nyelvet fejleszteni és rohadt nehéz plusz pénzbe kerül.

Nem tudom, hogy van-e párod de próbálj meg barátnőt , társat találni. Ketten együtt könnyebb. Normális lány annyi van aki dolgozik és tanul és örülne egy szintén normális párnak.

Esetleg tudsz barátkozni, olyan facebook csoportokban ami érdekel téged. Ha pl: érdekel XY könyvíró, akkor próbálj meg ilyen könyvklubokban részt venni vagy facebook csoportokban részt venni, eseményeken. Sport is hasonló sok féle csoport van (amatőr is akár).

Munkában meg próbálj meg szakmán kivűl is nézelődni , ami pályakezdő munka. Sok ember szakmáján kivűl dolgozik , különböző okok miatt(kevés fizu, hektikus munka, kevés a munkalehetőség stb. stb.)


26/L

2020. okt. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A szakmádhoz én sem tudok hozzászólni, de a helyedben én most ráfeküdnék a pénzkeresésre. Ugyanis egyszerűen azzal tudod magad olyan helyzetbe hozni, hogy legyenek lehetőségeid, akár tanulásra, akár szórakozásra, akármire. Az adósságot én mihamarabb rendezném, az nagyon erős szorongásforrás tud lenni egy amúgy is erre hajlamos embernél. A helyedben elmennék egy multihoz. Tudsz nyelveket? Angol nyelvtudással kis szerencsével multinál nettó 300 körül vihetsz haza. Ha egy-két évig erre koncentrálnál, akkor már lehet, hogy félre tudnál annyit tenni, hogy legyen egy kezdőtőkéd az élethez (talán nem is a törlesztés kell, hogy legyen az első, végül is arra ráérsz, mikor lesz stabil munkád és jó kereseted, a lényeg, hogy legyen pénzed, amivel elindulhatsz), és közben természetesen kereshetnél munkát a szakmádban is. Teljesen más úgy munkát keresni, hogy van egy B-terved, amit jelenleg csinálsz, és abból addig is van pénzed, más pozícióból indulsz. A lényeg, hogy több lábon kell állni, nem szabad a levegőben lógni, mert annál nincs rosszabb.
2020. okt. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szerintem hagyd a picsába az építőmérnököt. Az egyik legtoxikusabb szakma hazánkban alacsony fizetésekkel, és politikai csinovnyikokkal, akik az összes profitot kiszipolyozzák a fiatalokból. Ehhez képest az orvosbárók lófüttyök, mert ez egy jól szervezett mafia.


Tedd hozzá, hogy már munkaerő sincs, tehát ukrán vendégmunkásokkal kell együtt dolgoznod, akiket feketéző 1-2 havonta megszűnő (NAV kijátszó) vállalkozásoktól kapod, és eközben tervezz olyat, hogy nem lesznek balesetek. Mindemellett még a mérnök kamara is egy Fidesz által zsarolható noname alakokkal feltöltött műszerv, tehát semmi változást ne várj...


Keress valami más irodai munkát, vagy végezz el valami gyorstalpalót. Írd le az egészet, mint tanuló pénz, amit mindenkinek sikertörténetként adsz elő kivéve gyerekeidnek, akiket messze eltanácsolsz az építőipartól.


Harmadik generációs volt építőmérnök... Azóta boldog vagyok mióta váltottam.

2020. okt. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Építőmérnök. Szintén váltottam. Mérnökként az építőipar nem igen éri meg. Huszadik századi munkakörülmények és cserébe rengeteg elvárás. El van maradva ez az iparág itthon. Építő és építész mérnöki palyáért nem érdemes tanulni. Dolgozz heti 60-70 órát gombokért. Persze ha leosztod ezt órabérre akkor annyit keresel mint egy Lidls Kaszás. Csak havi 300 órában. 10ből 8 cég esetében ez megy.
2020. nov. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!