Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 20 éves vagyok és egyszerűen...

20 éves vagyok és egyszerűen kilátástalan a jövőm bővebben lent (? )

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, nincsen érettségim sem pedig szakmám. Egy gyárban dolgozom 8 órában van amikor 12 órában (túlóra) szerencsére ez egy hónapban egyszer fordul elő.

A lényeg, hogy körül-belül két éve hagytam ott az iskolát mivel szerettem volna "talpra állni", voltak dolgok amiket mindig is megszerettem volna venni, nos így kénytelen voltam választani. Iskola vagy munkahely... másodikra esett a választásom. Hazudnék ha azt mondanám ez volt az egyetlen oka annak, hogy ott hagytam. Igazából maga a szakma sem volt a legközelebb a "szívemhez". Utáltam az egészet, nem is érdekelt. Azért jártam be az iskolába/órákra mert kötelességem/jogomban állt.

Világéletemben mindig mást akartam, más akartam lenni. Rendőr, tűzoltó, mentős, pincér, katona egyszóval minden ami megtetszett valamilyen oknál fogva. De sosem tudtam elhatározni magam/elkötelezni magam semmi mellett így hát ugye nincs ami motiválna.

Szeretnék normális életet élni, tanult ember lenni. De fogalmam sincs mi az ami érdekel, mi az amivel szívesen foglalkoznék.


Szeretném leérettségizni DE! nem megy, egyszerűen kedvem sincs elkezdeni, ugye a motiváció hiánya. Tehát... :/ Reménytelen.


Tudnátok tanácsokat, segítséget adni? mit tudnék tenni? vagy ez egy veszett ügy?


20/F



2014. aug. 10. 16:34
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek az elgépelésekért.
2014. aug. 10. 16:36
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem van érettségim, szakmám, nyelvvizsgám, és így se kapok állást. Szintén 20 vagyok.


Az a problémás, hogy iskola mellett nem tudnád fenntartani magad már? Csak mert nem késő beiratkozni valahova. Én pl. nagyon szerettem a képzést, amire jártam, mert végre olyan dolgokat tanulhattam, amiket én választottam.

2014. aug. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen munka mellett kellene valahogy megoldanom.
2014. aug. 10. 17:08
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Esti tagozaton simán meg lehet oldani a középiskolát és a képzést is. Az érettségi mindenképpen fontos lenne, mert sok esetben a szakmai sulinál eleve kérik. De nem nagy szám, az estisekkel egyébként is elnézőbbek szoktak lenni.
2014. aug. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:

Az enyém is elég kilátástalan, mivel korhatár miatt már nem biztos, hogy felvesznek oda, ahová menni szeretnék. Sőt!..

Döntsd el, hogy mi a legfőbb álmod. Készíts hozzá tervet, hogy azt hogyan tudnád elérni és valósítsd meg. Ha nincs motiváció, sosem fogsz csinálni semmit. Tudni kell, hogy mit akarsz a legjobban, mert csak így tudsz elindulni a helyes úton, máskülönben megint félbe maradna a megvalósítás.

22 nő

2014. aug. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az hogy mi érdekel (szerintem) még nem annyira sürgető kérdés (sok nálad idősebb személy se tudja még eldönteni, szóval no para). Apránként kell haladni, mert az egyre nagyobb sikerélmények meg fogják hozni a motivációt. Persze minden kezdet nehéz. Az javaslom, hogy iratkozz be egy esti iskolába, munka mellett le tudod tenni majd az érettségit. Legyen ez az első cél. Ha az már meg van máris több lehetőséged lesz és közben el tudod dönteni, hogy milyen terület érdekel.
2014. aug. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
És még annyi, hogy minden kezdet nehéz. Ne add fel rögtön az elején.
2014. aug. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt hogy estin le kell érettségizned első lépés, de ezt te is tudod.

Érettségi még édes kevés, után felsőoktatás következik ha normális munkát akarsz magadnak.

Első lépés legyen hogy kitűzöd a célt amit nagyon szeretnél elérni, reális cél legyen (szóval ne a nobeldíjas matematikus legyen a cél, vagy agysebész)

És addig csinálod még el nem éred.

Mi legyen a motiváció?

Nem kell egy életen át gyárban soron dolgozni....másból is megtudsz élni. Nem kell túlórázni..

2014. aug. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Így utólag jobban belegondolva, valamilyen IT szak lenne a hozzám legközelebb álló. Érdekel az informatika (akár a játékipar is) gyerekkorom óta benne vagyok az "iparban", valamennyire az angolul is tudok. Ami talán elriaszt az a matematikai valahogy sosem voltam a "híve". IT szakokhoz mennyire szükségeltetik matematika?
2014. aug. 10. 17:43
 10/16 anonim ***** válasza:
Elméletileg nagyon (felsőoktatásban eléggé bevasalják), gyakorlatban leginkább azért van így, hogy tudják szelektálni a hallgatókat. Nyilván egy alkalmazás kifejlesztéséhez nem kell matek, de speciel a grafikai programozáshoz - játékokhoz kell (gyakorlatban is).
2014. aug. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!