Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-BME biotechnológia MSc...

ELTE-BME biotechnológia MSc tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Az ELTE-BME közös biotechnológia képzéséről szeretnék minél több információt, tapasztalatot kapni.


Konkrét kérdéseim, de igazából a szakkal kapcsolatban jöhet bármi információ:

Mennyire húzósak a félévek, sok tantárgy/óra van? Volt olyan, aki tudott a képzés mellett gyakornoki vagy alkalmi munkát vállalni vagy ez kb esélytelen? Elvégezhető időben, 4 félév alatt vagy azért van lemorzsolódás/csúszás? Milyenek az elhelyezkedési lehetőségek meg a kezdőfizetés a tapasztalatok alapján (bruttó tól-ig érték)?

Láttam, hogy a Richter "kezdeményezésére" jött létre a képzés, ez mit jelent konkrétan, milyen szerepet vállalnak a képzésben meg évente kb hány embert vesznek fel innen a végzettek közül dolgozni a céghez? Milyen más cégeknél sikerült elhelyezkedni a végzetteknek Budapest környékén?



2021. jan. 11. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Én magáról a képzésről nem tudok, csak arról, hogy felvételi vizsga van, egy tételsor van a tételek címeivel és ennyi, se kifejtve hogy mit várnak a tételen belül, se ajánlott irodalom, se semmi. Ismerősöm volt is felvételizni még tavaly, annyit tudott mondani, hogy nagyon részletekbemenően akarták visszahallani a tételeket. És hogy valszeg csak a protekciósok kerülnek be, mert eleve nagyon kevés hellyel indul.


Bocsi, ha nem segítettem ezzel, én ennyit tudok a szakról.

2021. jan. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen tudással jössz, de mivel kevés hellyel indul a képzés ~10fő, ezért csak az "elit" van itt. Sokat kell tanulni, és szerintem nem is egyszerű. Alkalmi munkák vannak, jó pénzért, de tartósan szerintem nem lehet egyetem mellet, úgy hogy ne menjen annak róvására.

A Richter minden évfolyamból kiválasztja a 3-4 legjobb tanulót és azokat felveszik.

2021. jan. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Utolsó, te ezek szerint erre a képzésre jársz, ugye? Írhatok privátot esetleg?
2021. jan. 15. 06:54
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Tesómat idén felvették. Az első abban igazat mondott, hogy sokat várnak el a felvételin. Viszont nem, nem csak a protekciósok kerülnek be.
2021. jan. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy miért kellett engem lepontozni. Testvérem évközben TDK-t írt, nagyon jó felvételit produkált (segítettem neki felkészülni, orvosis vagyok ).
2021. jan. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#4-es nem én pontoztalak le, sztem hasznos volt a válaszod. Megkérdezhetem milyen könyvekből készítetted fel a tesódat a felvételire?
2021. jan. 31. 12:41
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem neked szántam a megjegyzést.:)

Szeberényi József Molekuláris sejtbiológia könyvét ajánlom( elég részletes) és PTE AOK immunologia intézet saját ppt-it. Meg az évek alatt összejött tudásomat.:D A mérnöki része neki nem volt gond.

2021. jan. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!