Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elítélendő, ha valaki 28-32...

Elítélendő, ha valaki 28-32 éves korában nappali egyetemre jár és még a szülei tartják el?

Figyelt kérdés

2021. jan. 11. 21:59
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez elég gáz.
Nem, teljesen normális.
43 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Én ennyi idősen jártam főiskolara, és 18 eves korom óta egyedül éltem, dolgoztam, és a fizetésembol fizettem a sulimat. Szerintem gáz.
2021. jan. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Normálisnak nem nevezném, de szerintem a magyar helyzetet tekintve nem is elítélendő.


Azért nettó 140 ezres garantált bérminimum és minimum 100 ezres albérletárak mellett nem annyira könnyű önálló eletet kezdeni szülői támogatás nélkül. Akit tanítattják a szülei 18 éves kora után, finanszírozva mindent, az nyilvan könnyen beszél, ahogy az is, aki kivételesen penge és talpraesett, ami 10-böl 1 ember, és egyszerre tud tanulni és dolgozni is, és mindig mindenből jól jön ki. A valóságban azonban elég nehéz elindulni àtlag embernek a saját lábán, ezt mutatja a statisztika is. Egyre jobban kitolódott az elmúlt évtizedekben a szülőktől való elszakadás ideje.

2021. jan. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Ha a résztvevőknek (szülők és gyerek) megfelel, akkor az ő dolguk és nem másé. Sok okból alakulhat így.
2021. jan. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
A kérdésre nem lehet a körülmények ismerete nélkül válaszolni. Van, aki csak későn ébred rá arra, hogy voltaképp mi szeretne lenni, illetve arra, hogy amit korábban választott, nem igazán megy neki, vagy egyszerűen nem adatik számára lehetőség az adott szakmában az érvényesülésre, a megélhetésre. Attól, hogy valaki kitanul egy szakmát, megkapja róla a papírt, még nincs garancia arra, hogy menni is fog neki a dolog a való életben. S ha kiderül, hogy nem igazán mennek a dolgok, hogy rosszul választott, hogy csak kínlódik, akkor racionális döntés, hogy kell valami mást tanulni. S vannak, akiknek a szellemi teljesítőképessége nincs meg ahhoz, hogy főállású munka mellett járjanak egyetemre, levelezőn. Ha a szülők különösebb megterhelés nélkül is anyagilag meg tudják engedni a támogatását, akkor miért ne fogadhatná el ezt a lehetőséget?
2021. jan. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon segítség nélkül nehéz boldogulni, legyen az akármi. Ha belátható időn belül annyi jövedelemhez jut, amiből tud is adni valamennyit a szülőnek, az külön becsülendő.
2021. jan. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Az, hogy egyetemre jár, teljesen normális. Az, hogy a szüleid tartanak el, nem helyes.
2021. jan. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem kur.ára mindegy? Ilyenkor persze jön az, aki 18 éves kora óta dolgozik de kit érdekel? Őszintén nem a legszokványosabb de ennél gázabb dolgok is vannak. Ez olyan kicsit gáz. Ha neked így megfelel és nem fognak diploma után eltartani ameddig van munkád, szerintem oksa a dolog.
2021. jan. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tisztem mások életét megítélni. Én 27 éves koromig jártam egyetemre, az első szakot még otthon csináltam, a második alatt már dolgoztam, a harmadikat pedig esti képzésen. A szüleim idősek és nagyon sokat kellett dolgoznia anyukámnak (kétkezi munkát) azért, hogy én tanulhassak. Szívesen eltartott volna, de én egyszerűen éreztem, hogy ez csak szimplán nem helyes. Nem oké nézni, ahogy ő gürcöl azért, hogy az egy emberre alig elég fizetéséből ketten éljünk, ráadásul úgy, hogy 60 körül volt akkoriban. Nem tudtam jó szájízzel maradni otthon "tétlenül", főleg hogy volt más választásom, mert indult a képzés más formában is, mellé volt végzettségem, amivel tudtam pénzt keresni, stb. Kímélni akartam, ezért döntöttem így.


Szóval én nem gondolom gáznak és élethelyzettől is függ, de személy szerint én nagyon szarul éreztem magam ettől az élősködéstől. Féltem, hogy az úri hóbortommal teszem sírba. Ez van.

2021. jan. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Hát ... vannak olyan nehéz szakok, amik mellett lehetetlen dolgozni.


Így ilyenkor egyátalán nem baj, ha eltartanak.


Szerintem ott kezd ciki lenni, ha egy rettenetesen egyszűen végezhető szakon tanul valaki, ami mellett lazán tudna 30 órát dolgozni és úgy tartják.


Amúgy becsülendő, hogy valaki 28 évesen is fel tudja vállalni, hogy beül a 18 éves gólyák mellé, és bevállalja az egyetem melletti munkát vagy a szülőkkel való eltartatáshoz kapcsolódó stigmát, hogy a jövőben jobb lehessen neki.


Nagyon kevesen tennék meg, szóval mindenképpen pozitív.

2021. jan. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2021. jan. 12. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!