Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vélemények? Nem tudok dönteni,...

Vélemények? Nem tudok dönteni, hogy biológiával menjek tovább (élelmiszermérnök, biológia, gyógytornász, dietetika szak) vagy kihagyjak egy évet (ezalatt emelt szinten angol érettségit tennék és egy felsőfokú nyelvvizsgát) és...? (többi lent)

Figyelt kérdés
...gazdaságtudományi szakon (pénzügy és számvitel) tanuljak tovább? Azért gondolkozom a pénzügyön, mivel érdekel a matek, szeretem és jó is vagyok belőle. Illetve több munkalehetőség van vele (ha jól tudom).

2021. jan. 14. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen környezetben éreznéd magad jobban? Mi érdekel jobban? A biosz vagy a matek az érdekesebb?
2021. jan. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem vagy biztos benne, hagyj ki egy évet, tanulj, aztán jövőre meglátod
2021. jan. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szerintem felesleges évet kihagynod.

Egyébként egymástól teljesen eltérő szakokat soroltál fel.. A sima biosz szak önmagában nem sokat ér, jó ha van mellé egy mesterképzés valamiből. Dietetikus, gyógytornász egészségügy..hát, oda elhivatottság kell szerintem. Az élelmiszermérnökin kemény a kémia, a különböző számítások pl műveletek tantárgyból. Van matek, fizika, elektrotechnika, biosz és még sorolhatnám. (Én ezen a szakon végeztem. Szerintem nagyon sokszínű amugy. ) A pénzügyi szak se rossz, de nem való mindenkinek. Oda azt hiszem magasabb a ponthatár talán.

Szóval inkább az a kérdés mit szeretsz csinálni? A dietetikus és gyógytornász pl emberekkel foglalkozik ezt azért vedd számításba.

Amugy a biosz alapszak több msc képzésre is jó, ha esetleg azt választanád. Kitanulod azt, aztán lesz időd, hogy átgondold mire szakosodsz. Barátnőm pl biosz alapszak után élelmiszermernok mesterre ment.

2021. jan. 16. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
A tapasztalatom alapján, a gyógytornász a legjobb a 3 szak közül. A gazdasági és egészségügyi irány nagyon eltérő. Azt kell eldöntened, hogy melyiket csinálnád szívesen. Nem bántásból mondom, de gazdasági, pénzügyi szakokra 400 pont kell kb. Ha most kihagysz egy évet és véletlenül jövőre nem lenne meg a pontod, azzal már 2 évet buktál. De ha a gazdasági irány jobban érdekel, akkor viszont ne foglalkozz ezzel, hanem tanulj és kerülj be jövőre
2021. jan. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Biológus legyél
2021. jan. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha gondolod, konzultálhatnánk, hogy hogyan döntöttél, én is szakválasztás előtt állok, nem tudom merre menjek tovább, és nekem is az opciók részét képezi a biológia:)
2021. jan. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!