Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mely szakmáknak van nagyobb...

Mely szakmáknak van nagyobb jövőjük, az agrár, vagy az egészségügyi szakmáknak?

Figyelt kérdés
Az agráron belül az élelmiszermérnökire, míg az egészségügyön belül a gyógytornászira gondolok.

2017. márc. 11. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Bármelyiknek ha maszek leszel és azok közé tartozol hogy annyi jövedelmet vallasz be amennyit akarsz és azt csinálod amit akarsz és nem azt amit a főnökeid mondanak.

És egyiknek se ha alkalamzott leszel és annyit keresel amennyit fizetnek és amennyi a levonások után megmarad, plusz nem azt csinálod amit akarsz hanem amit mások mondanak.

Könyvelő a testvérem (természetesen maszek), aki otthon van ebben a témában amit írtam, tehát nem verlek át.

Én voltam "paraszt" a szüleim maszek gazdaságában és voltam mérnök is például multinál. Mégis parasztként voltam nagyobb úr. Gondolom érted hogy miért. Vagy egészségüggyel összefüggésbe hozható példa: A szülőfalumban volt aki idősgondozást vállalt. Némelyik örökös nélkül elhunyt idős a házát is ráhagyta, plusz meleg családias hangulatban gondozgatta az időst, családtagnak volt tekintve. A másik végletet is szinte naponta láttam, amikor egyik kórház ápolási osztályán gondozták az alkalmazott ápolók az időseket a hazai silány fizetésért, túlórákban és 20-30 vagy nem emlékszem hány időst. És alkalmazottként nem volt ház öröklése, de még borravaló sem.

2017. márc. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Ezt így nem lehet megmondani. A siker szerintem a személyen múlik, nem annyira külső feltételeken. Egy telített piacon is lehet sikeres, aki tehetséges, tudatos, tanult, és elég energiát belefektet és szinte üres, piaci résben is lehet bukás, ha olyan ember próbálkozik, akiben nincs elég lendület.


Azt válaszd, ami jobban érdekel, amiben több lehetőséget látsz a saját szemszögedből, amiről akkor is tanulnál, olvasnál, ha az nem kötelező, ami szabadidődben is érdekel, mert ahhoz hogy igazán jó legyél, szükség lesz a plusz befektetett energiára, ha kiemelkedő eredményeket akarsz elérni az adott területen.

2017. márc. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
2-es vagyok: és 100%-ig egyetértek az elsővel abban, hogy maradj a magad ura, még ha több munkát is igényel látszólag! Teljesen igaza van, a végén jobban jársz!
2017. márc. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mérnököt remélem, nem azért választottad, mert majd tuti lesz a fizetés. Ez gépész/villamos/infós mérnökökre igaz (ismerőseim Budapesten egy magas szinten beszèlt nyelv esetében sokan 300 nettóval kezdtek), azonban a többi mérnök szak fizetése erősen le van szakadva. Építőmérnök ismerőseim 90 %a pl: 150 nettóért kezdett. Szerintem sajnos az agrár / élelmiszer vonal sem sokkal jobb fizu szempontjából.
2017. márc. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!