Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanulási praktikák vizuális...

Tanulási praktikák vizuális típusú embereknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ötleteket, praktikákat, módszereket keresek tanulási folyamat gyorsítására és hatékonyabbá tételére.

Előre is köszönöm a válaszokat



2021. jan. 14. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

- Különböző színű ceruzák, tollak, filcek használata kiemeléshez úgy, hogy kódrendszert alakítasz ki.


- Különböző alakzatok (aláhúzás, keretezés, karikázás, csillagozás, stb.) használata úgy, hogy kódrendszert alakítasz ki.


- A fenti 2 kombinálása.


- Mindmap készítése (minél színesebben, rajzokkal)


- Az 1. 2. és 4. kombinációja

2021. jan. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első jókat írt.

Annyival egészíteném ki, hogy segít ha fix az egyes színek jelentése. Én így alakítottam ki anno a magamét:

Pink- címek, nagyon fontos tények

Sárga- a tényeket magyarázó, világossá tevő szöveg

Zöld- utalás egy másik tudományterületre, vagy a kortárs valóságra

2021. jan. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyetertek a 2.valaszadoval.

Epp arra utaltam "kodrendszer" elnevezessel.

Az nagyon fontos, hogy egységesen es kovetkezetesen alkalmazd a szineket, alakzatokat, stb.


#1

2021. jan. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jókat írtak a többiek, csak eszembe jutott még egy dolog. Ha több tétel van, akkor csinálhatsz olyat is, hogy minden tételt más színnel húzol ki, de egy tételen belül nem használsz más színt. Esetleg ha mégis variálni akarsz, akkor használj ceruzát, tollat és filcet is. Ez azért jó, mert ha kihúzol egy tételt, akkor tudod hogy az melyik színnel volt kiemelve és tudod mi az amit kell hozzá mondanod.
2021. jan. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: a variálásnál úgy értettem hogy ugyanazt a színt használd ceruzában, tollban és filcben is. (Ez a módszer csak úgy jó ha tételt kell húznod.)
2021. jan. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek
2021. jan. 18. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!