Milyen a Hunfalvy János gimnázium Budapesten?

Figyelt kérdés

Most fogok majd továbbtanulni és a Hunfalvy-t néztem ki leginkább magamnak(ott is a a japán szakot)de nem vagyok biztos néhány dologban ezért megkérdezném ezeket tőletek.

-Tényleg nagyon sznobok a dákok és lenézik a "vidékieket"?

-Akik kollégiumban vannak azok hol vannak?(lehetőleg fiú koli legyen vagy olyan amiben fiú és lány is lehet)

-Milyen az oktatás színvonala?Nagyon sokat kell tanulni? Mennyire tanítják meg jól a japánt?Sok az olyan tanár aki "pofára osztályoz"?

-Szerintetek mennyi esélyem van bejutni? A vitt jegyeim maxosak és itthon a magyart fogalmazás nélkül 29 pontosra szoktam megírni általában vagy nagyon a környékén a fogalmazást suliba 8 pontosra szoktam írni(egybe még nem nagyon írtam magyart)matekot pedig matektanárral szoktam csinálni de szerintem ilyen 30 pont körül szoktak lenni de tegnap írtam egyet egyedül az 25 pontos lett de elég sok olyat rontottam amit amúgy tudtam volna(lehet azért mert egy kicsit fölfáztam és beteg vagyok)

Bocsi a vessző hiány miatt és a sok de miatt



2021. jan. 16. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Dehogy nézik le a vidékieket... ez hülyeség:) én személy szerint kevés kolisat ismerek, de úgy tudom, elég jól érzik magukat. Figyu sznobok mindenhol vannak, itt is lesznek, de olyan sulit sosem fogsz találni, ahol mindenki ugyanolyan jófej és befogadó. De alapjában véve én azt mondom mindenki megtalálja a maga közösségét. Ami negatívum, sajnos elég erősen klikkesedik sok osztály, de ez is lehet ilyen "gimis vonás". Őszinte leszek veled: általában a japán-oroszos osztályban van leginkább ilyen összevisszaság, nincs túl nagy összetartás, a közösség sem a legjobb. De nem a kedved akarom elvenni, csak tapasztalatból mondom, hogy az az osztály kicsit "más", mint a többi.

A fiú és a lány kollégium külön van, a fiúk Rózsadombon (eléggé jó hely!!), a lányok a Széll Kálmán tér közelében vannak.

Az oktatás erős, nem véletlen egy jól értékelt iskola, de attól függ, mennyire energiát fektetsz bele. Ha abszolút nem érdekel, lehet nem tanulni (meg sok rossz jegyet bekapni...), de ha igazán el akarsz érni valamit, akkor annak ára van. A nyelvet különösen jól oktatják (én úgy látom a főnyelvet inkább, 2. nyelvre kevésbé figyelnek...), a gazdaság is magas színvonalú, és NAGYON NEHÉZ!! Sok-sok elmélet, figyelem, tanulás.

A tanárok között is van jó, van rossz, van megértő és kedves, van igazságtalanabb és unalmasabb. Mint minden másik suliban. Pofára nem osztályoznak, itt leginkább a teljesítményed számít. (Szerintem...)

A japánt - feltéve ha tényleg érdekel és rendesen energiát fektetsz bele - AKÁR felsőfokig is megtanulhatod érettségiig, de inkább azt mondom, egy biztos középfok.

Esélyed van, igaz, jobb lenne egy minimum 65-70 pontos írásbeli, a hozott max pontod viszont szép. Legyél ügyes jövő héten, ha pedig a szóbelin meggyőzöd őket, azt mondom simán bent vagy:)

2021. jan. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ de azt még megkérdezhetem hogy mennyire tanítják meg jól az angolt? középfokra nem tanítják meg?
2021. jan. 17. 20:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha elsőnyelv az angolod, akkor C1 minimum meglesz.

Ha csak második nyelv, akkor inkább általában B1-B2 szintig jutnak el max.

Nekem második nyelv az angol de mivel már középfokkal mentem a gimibe, én tuti fogok menni C1re még a gimi alatt.

2021. jan. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fakultációt feltudtok venni 11.-től?

Kb hányan vannak egy osztályba akik második nyelvből tudnak nyelvvizsgát tenni az utolsó évig?

Akik első nyelvnek tanulják az angolt, ők mikor tudnak kb nyelvvizsgára menni?

2021. febr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!