Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nincs emelt szintű érettség...

Ha nincs emelt szintű érettségim, de levégzek egy felsőoktatási szakképzést mehetek utána főiskolára?

Figyelt kérdés
Nincs emelt szintű érettségim (most vagyok végzős de nem lesz meg), de ha gimi után elmegyek felsőoktatási képzésbe gazdálkodás és menedzsment képzésre azt olvastam, hogy ezzel az oklevéllel mentesülök az emelt érettségi alól. Igaz ez? Vagy csak van ahol elfogadják valahol meg nem?

2021. jan. 17. 16:12
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Van ahol elfogadják és van ahol nem
11 szavazat
 1/3 A kérdező kommentje:
"Jó hír, hogy a felsőoktatási szakképzést igazoló oklevéllel rendelkező felvételi jelentkező mentesül az emelt szintű érettségi követelménye alól, de felvételi összpontszám csak akkor számolható belőle, ha az adott szakon a felsőoktatási intézmény így dönt." Ez alapján gondoltam, hogy nem kell emelt. Ezt egy főiskola oldalán találtam, a cikk 2020 december végi.
2021. jan. 17. 16:31
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, viszont ahogy helyesen te is idézted, ha a felsőoktatási intézmény így dönt. Nagyon lekorlátozod magad emelt nélkül.
2021. jan. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell emelt foszk-ra, miutan megvan az oklevel ujra le kell adnod altalanos eljarasban a jelentkezesedet. En mindenkepp ott csinalnam a foszk kepzest ahol majd az alapkepzest is. Egyebkent maganegyetemek konnyebben felveszik az ilyen oklevellel rendelkezőket
2021. febr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!